Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Kogemus haridusasutuste rajamisel ja haldamisel

Aastate jooksul oleme Haridus- ja Teadusministeeriumi tellimusel rajanud 15 riigigümnaasiumit. Meie hallata on ligi 560 tuhat m2 haridus- ja teadusasutust, mis on umbes 17 ERMi peahoonet või 78 A Le Coq Arena jalgpallistaadionit. Rajamisel on praegu 11 kooli, millest viimased valmivad 2024. aastaks.

Riigigümnaasiumid

Alates aastast 2012 oleme juhtinud investeeringuid riigigümnaasiumite rajamisse ligi 81 miljoni euro ulatuses, millega oleme loonud paremad õpivõimalused ligi 6000 õpilasele.

Uued koolihooned valmivad kaasaegse taristu ja kõigi kaasaegsete võimalustega viljakaks õppetööks. Riigigümnaasiumite õppehoonete rajamisel pöörame kõrgendatud tähelepanu nii keskkonnale, hoone energiatõhususele kui ka sisekliimale.

Põlva Gümnaasium on esimene Eesti liginullenergia koolihoone ja esimene kinnisvaraprojekt Eestist, mis jõudis Euroopa Komisjoni poolt korraldatava konkursi RegioStars Awards 2017 finaali Euroopa energiaühenduse kliimameetmete kategoorias. 

Põlva riigigümnaasium

Meie rajatud riigigümnaasiumid on võitnud ka mitmeid teisi auhindu:

  • Tabasalu haridushoonete kompleksis valminud põhikool - „Aasta betoonehitis 2021” eriauhind 
  • Paide riigigümnaasium - Muinsuskaitseameti „Aasta teo“ laureaat 2022
  • Rapla Gümnaasium - Eesti Arhitektide Liidu aastapreemia 2018, Delfi lugejate lemmik
  • Viimsi Gümnaasium - Aasta Tehasemaja 2019 konkursil parim avalik hoone ja aasta liimpuitehitis 2018 ning rahva lemmik

 

Viimsi riigigümnaasium

Hallatavad haridusasutused

Haldame kokku ligi 560 tuhande m2 suletud netopinnaga haridus- ja teadusasutust, mis moodustab kogu meie hallatavatest hoonetest üle 42%. See teeb Haridus- ja Teadusministeeriumist meie kõige suurema kliendi.

Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool

Rahvusarhiivi peahoone Noora (valmis 2017). Foto: K. Haagen