Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Eesti mälu märgid

Vedasime Eesti kommunismiohvrite memoriaali rajamist, teostame Vabadussõja võidusamba renoveerimistöid ning hoiame korras riiklikke mälestusmärke.

Kommunismiohvrite memoriaal ja ohvitseride mälestusmärk

Juhtisime Eesti kommunismiohvrite mälestusmärgi loomist Tallinnas Maarjamäel, mis valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Mälestuspaik on pälvinud Eesti inimeste poolehoiu, ühtlasi on seda arhitektuurivaldkonna ekspertide poolt märgatud kui ühiskondlikult ainulaadset objekti, mis mõjub nii rahvuslikult kui ka rahvusvaheliselt märgiliselt.

Memoriaal koosneb kahest osast. Teekonna sümboli, mälestuskoridori seintele on kantud enam kui 22 000 okupatsioonivõimu tõttu elu kaotanud inimese nimed. Teekonna lõpus asub koduaia sümbol, õunapuuaed, mis märgib rahu ja turvalisust, teekonna algust ja lõppu.

Eesti kommunismiohvrite memoriaal pälvis 2019. aastal Eesti Arhitektide Liidu aastapreemia ja Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali aastapreemia.

 

Kommunismiohvrite memoriaal. Foto: M. Tomba

 

Hoiame korras riiklikke mälestusmärke

2017. aastal korrastasime Vabadussõja võidusamba ja teostasime põhjalikud renoveerimistööd. Ühtlasi hoiame lisaks kommunismiohvrite memoriaalile, ohvitseride mälestusmärgile ja Vabadussõja võidusambale igapäevaselt korras mitmeid mälestusmärke, näiteks hukkunud politseinike mälestusmärki Mäos (valmis 1995) ja Klooga memoriaali holokaustiohvrite mälestamiseks (valmis 2013).

 

Vabadussõja võidusammas

 

Eesti Rahva Muuseum (valmis 2016). Foto: K. Haagen