Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Viljandi Tervikum saavutas maksimaalse kõrguse

Viljandi haigla ja tervisekeskuse Tervikumi sarikapärja alla toomine. Foto: Margus Pahv

Viljandi haigla ja tervisekeskuse Tervikumi sarikapärja alla toomine. Foto: Margus Pahv

Viljandi uue maakonnahaigla ja tervisekeskuse Tervikumi hoone ehitustöödel saavutati maksimaalne kõrgus. See tähendab ehituse esimese etapi lõppu, mida tähistati sarikapärja alla toomisega. Tervikum valmib 2025. aastal.

 

Riigi Kinnisvara ASi projektidirektor Tarmo Mändmets kiitis ehitajaid, kes on püsinud töödega graafikus. “Rand ja Tuulberg ning Ehitustrust on näidanud end väärt partneritena, kellega on olnud operatiivne infovahetus, selged kokkulepped ja meeldiv koostöö.” Mändmets lisas, et Riigi Kinnisvaral on rõõm olla osaline projektis, tänu millele saavad Viljandimaa tervishoiutöötajad tänapäevase töökeskkonna ning patsiendid mugavalt kõik teenused ühest kohast.

 

SA Viljandi Haigla juhatuse esimees Priit Tampere avaldas heameelt olulise etapi läbimise üle ning tunnustas ehitajat: „Kahtlemata on meil tegemist partneritega, kes on ühed Eesti parimad. Nagu ehitusprojektide puhul ikka, tuleb meil kindlasti teha ühiselt ka keerulisi otsuseid, kuid loodan, et hea koostöövaim püsib lõpuni.“

 

AS Ehitustrusti juht Kaido Somelar tänas alltöövõtjaid asjaliku koostöö eest. “Sellel objektil töötab käsikäes palju erinevaid partnereid, kuid meie koostöö sujub väga töiselt ja on lahendustele suunatud. Peatöövõtjana tahan neid kõiki südamest tänada - teiega on hea koos ehitada. Kummardan kõigi meeste ja naiste ees, kes teevad siin päevast päeva ühiselt tööd selle nimel, et Viljandimaa tervishoiutöötajad saaksid hakata uues majas patsiente vastu võtma juba 2025. aasta suvel.”

 

Tervikum kerkib Viljandi kesklinna 2025. aasta juuniks. 23 000 m² suuruses hoones on koos perearstiteenus, erinevate uuringute võimalus, eriarstid ja erakorraline meditsiin ning taastusravi. Uued töötingimused saab kokku ligi 500 inimest. Projekti kogumaksumus on 104 miljonit eurot koos käibemaksuga. Hoone on projekteerinud arhitektid DAGOpen OÜ, PLANHO consultores S.L.P, BAKPAK Architects S.L.P, sisearhitekt Pink OÜ ning ehitavad Rand ja Tuulberg AS ja Ehitustrust AS. Omanikujärelevalvet teostab inseneribüroo Telora OÜ. Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse ehitust toetatakse Euroopa Liidu Eesti taaste- ja vastupidavuskavast.