Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Valminud on Keskkonnaameti Tartu büroohoone kunstiteos „Elu paiga laik“

"Elu paiga laik". Foto: Andres Teiss

"Elu paiga laik". Foto: Andres Teiss

Keskkonnaameti Tartu büroohoonet ilmestab kunstikonkursi võidutööks valitud Jane Remmi ja Jarõna Ilo keraamiline pannoo „Elu paiga laik”. Teos kujutab värvimosaiigi kaudu sümboolselt mitmekesiste elupaikadega metsa.

 

Keraamiline pannoo „Elu paiga laik“ ühendab keraamika ja maalikunsti valdkonnad – töö lähe on kontseptuaalses maalikunstis ja selles on suur rõhk värvidel, samas on töö vormi mõjutanud keraamikale omased võimalused ja lähenemised. „Elu paiga laik“ kujutab pikslilise värvimosaiigi kaudu mitmekesiste mikroelupaikadega metsa. Iga värviruudu taga konkreetne taim, loom, seen või mineraal. Pannoo on omamoodi metsa värvikaart.

 

Žürii sõnul vastab tundliku värvikasutusega maaliline pannoo kaasaegse monumentaalkunsti ootustele ning juhindub märksõnadest looduskeskkond ja selle kaitse ning hoolivus ning austus elu vastu. Pannoo kasutab hästi ära ruumi potentsiaali ning taiese ajatu vormikeel suhestub hästi 1980ndate alguses ehitatud hoonega.

 

Võidutöö autorite sõnul on kunstiteoste tellimise seaduse põhimõte väga hea  kunst jõuab avalikku ruumi ning on laiemale publikule rohkem nähtav ja lähemal. Konkursi nõuded võivad ka kunstnikele olla inspireerivaks tõukeks, et oma uusi ideid arendada, uusi lahendusi pakkuda või vahendeid katsetada.

 

Keraamiline pannoo „Elu paiga laik“ mõõdud on 1,4 x 3,6 meetrit. Võidutöö maksumus on kokku 14 000 eurot. Abstraktne geomeetriline kompositsioon koosneb 126st kõrgkuumusel põletatud glasuuritud saviplaadist. Žürii tegi valiku konkursile laekunud 23 kavandi hulgast.

 

Lisainfo kunstikonkursi võidutöö kohta:

https://www.rkas.ee/et/uudised/keskkonnaameti-tartu-buroohoone-kunstikonkursi-voidutooks-keraamiline-pannoo-elu-paiga-laik