Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Türi päästekomando ehitus on jõudnud poole peale

Türi päästekomando sarikapärja allatoomine

Türi päästekomando sarikapärja allatoomine

Täna, 11. novembril toodi uuelt Türi päästekomando hoonelt alla sarikapärg, millega tähistati hoone maksimaalse kõrguse saavutamist. Tehnika tänav 6 aadressile saavad päästjad sisse kolida 2023. aasta kevadel.

 

Türil paranevad oluliselt päästjate töö-, olme- ja sportimistingimused ning tehnika hoiustamise ja hooldusvõimalused. Lisaks on praegusel ajal eriti oluline, et uued hooned oleksid ehitatud energiasäästlikult. Ehitustegevus on seni kulgenud plaanipäraselt. Tänaseks on hoone betoonkuju saavutatud ning valmistutakse põrandate valamiseks. 

 

Siseminister Lauri Läänemetsa sõnul on elanikkonna turvalisuse ja ohutuse tagamisel keskses rollis inimesed ehk päästjad. „Seda olulisem on, et saaksime oma päästjatele pakkuda kaasaegset töökeskkonda. Peame tagama, et päästekomandode hoonetes oleks lisaks headele töö- ja olmetingimustele ka näiteks sportimisvõimalused ning päästevarustuse ja tehnika hooldamiseks ning hoiustamiseks vajalikud süsteemid ja ruumid,“ ütles Läänemets. „Olles külastanud tänaseks paljusid komandosid, olen näinud, et need pole lihtsalt hooned, vaid päästjatele mõnes mõttes teiseks koduks, kus lisaks tööle, väljaõppele ja koolitustele, meeskonnad pikkade vahetuste jooksul kokku kasvavad. Arvestades ohtlikku elukutset, on meeskondlikku ühtekuuluvustunnet soodustavate tingimuste loomine ülioluline,“ lisas Läänemets.

 

„Riigi Kinnisvaral on praegu töös rohkem kui 10 erinevat hoonet, kus tegeletakse päästmisega. Nendest viis on ehitusjärgus ning valmivad 2023. aastal. Türi päästekomando on sellel aastal juba teine, millelt saame sarikapärja alla tuua. Oleme südamest rõõmsad, sest Türi komando ehitus on kulgenud heas koostöös ning vääriline töökeskkond annab päästjatele võimaluse keskenduda kogukonna turvalisuse tagamisele,“ ütles Riigi Kinnisvara projektidirektor Tarmo Mändmets.

 

„Türi uue komandohoone valmimisega suurendame Türi valla turvalisust, sest uues hoones saab olema ruumi kaasaegsele päästetehnikale ning saame riskivabalt hooldada saastunud varustust,“ sõnas Lääne päästekeskuse juht Heiki Soodla. „Valmiv A-energiaklassi maja on toimekindel elektrikatkestustele, tagades madalad hoolduskulud, mis praeguses energiakriisis on väga oluline. Kokkuvõttes pakub uus hoone meeskonnale mugavamat ning kaasaegsemat elu- ja töökeskkonda, parandades abi kättesaadavust kogu Türi vallas," lisas Soodla.

 

„Olenemata turul valitsevast raskest olukorrast on Eviko AS-il hea meel tõdeda, et koostöös tellijaga on ületatud maailmamajanduse tarne- ja finantsraskused ning oleme seeläbi vedamas ehitusprojekti eduka lõpetamise suunas. Peagi alustame sisetöödega ja kevadeks loodame päästekomando valmis saada, kus tublid päästjad saavad vastvalminud kaasaegsetes ja mugavates tingimustes tööd teha,“ rääkis AS Eviko ehitusjuht Andres Nurk.

 

Päästehoonesse on planeeritud päästetehnika garaažid, komando õppeklass, ennetus- ja koosolekuteruumid. Päästjate võimalikult kiireks reageerimiseks on enim kasutuses olevad ruumid ehk puhke-, magamis-, söögi- ja pesuruumid paigutatud toruliftide lähedusse ja otse päästetehnika garaaži kohale. Hoone suletud netopind on 1043 m2 ning projekti kogumaksumus on 2,7 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

 

Hoone tellija on Siseministeerium, projekteerija Kuubik Projekt OÜ, arhitekt Anu Kulbach, Arhitektibüroo Anu Kulbach OÜ, sisearhitekt Ivo Rannaste, InRoom OÜ, ehitaja AS Eviko ning omanikujärelevalvet teostab OÜ Keskkonnaprojekt.