Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli õpilaskodu fuajees on valminud Karel Koplimetsa installatsioon „Mudelmootor"

"Mudelmootor" Karel Koplimets

"Mudelmootor" Karel Koplimets

Riigi Kinnisvara korraldas koostöös Teadus- ja Haridusministeeriumiga Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli õpilaskodu kunstikonkursi, et leida parim kunstiteose ideelahendus Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli õpilaskodu fuajeesse. Kunstikonkursi žürii tegi valiku 24 kavandi hulgast ja valis võitjaks Karel Koplimetsa installatsiooni „Mudelmootor“.

 

Karel Koplimets on installatsiooni-, foto- ja videokunstnik, kelle loomingu ühe läbivaks jooneks on psühholoogiline aspekt – tema suuremahulised installatsioonid mängivad vaatajate ruumikogemise ja tajudega.

 

 

Autor kirjeldab oma tööd järgmiselt:

„Mudelmootor” on installatsioon, mis läheneb mänguliselt mehaanika teemale. Sarnaselt kokkupandavatele plastikust mängumudelitele võtab teos osadeks sisepõlemismootori. Teos on valmistatud terastorudest ja sõiduauto Audi A8 D3 V8 mootori detailidest.

 

Installatsioon pöörab tähelepanu nii praktiliste kui ka loominguliste tegevuste olulisusele väljaõppes. Sarnaselt mudelite kokkupanekuga koostavad ka Lasnamäe Mehaanikakooli õpilased endale õppides tulevikku, omandades endale vajalikud teadmised tulevaseks erialaks.

 

Teos „Mudelmootor” kannab ajaloolist rolli, võttes osadeks ühe olulisima leiutise tehnika valdkonnas. Samaaegselt on teos ka austusavaldus ajaloo hõlma vajuvale sisepõlemismootorile kui ühele nii olulisele leiutisele tehnika valdkonnas.

 

Lisainfo:

  • Hankija: Haridus- ja Teadusministeerium
  • Konkursi tulemus: võitjaks valiti installatsioon „Mudelmootor“
  • Asukoht: Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli õpilaskodu fuajee, aadressiga Uuslinna 10, Tallinn
  • Autor: Karel Koplimets
  • Liik: terasest ja alumiiniumist installatsioon, pulbervärvitud
  • Mõõdud: kõrgus 2000 mm, laius 3145 mm ja sügavus 200 mm; nimesildi kõrgus 320 mm, laius 540 mm ja sügavus 150 mm
  • Maksumus kokku: 26 000 EUR
  • Valmimise aasta: 2021