Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Tallinna Euroopa koolis toimus aula lae viimistluskihtide varing

Tallinna Euroopa Kool. Foto: Maris Tomba

Tallinna Euroopa Kool. Foto: Maris Tomba

Laupäeva õhtul, 2. septembril toimus Tallinnas Euroopa koolis A-korpuse 2. korruse saali lae viimistluskihtide varing. Majas õpilasi ei olnud ja keegi kannatada ei saanud. Kooli õppetegevus suunatakse ringi asenduspindadele esimesel võimalusel, seni jätkatakse koduõppel.

 

Euroopa kool tegutseb 2018. aastal renoveeritud ajaloolises hoones aadressil Tehnika tn. 18, kus varasemalt on tegutsenud ka Tallinna Transpordikool.

 

„Tegemist on väga kahetsusväärse olukorraga. Praegu tuleb keskenduda sellele, et leida põhjused, mis selle olukorra tingis. Eksperdid teevad juba tööd, et saada selgus võimalikult kiiresti. Teeme kooliga igakülgset koostööd,“ sõnas Riigi Kinnisvara AS kinnisvaraarenduse direktori kohusetäitja Tarmo Mändmets.

 

Hoone on ehitismälestis, mis on 2018. aastal renoveeritud projekteerimis-ehitushankega ning töid teostas Ehitus5ECO OÜ, omanikujärelevalvet teostas P.P. Ehitusjärelevalve OÜ.

 

„Nii laste kui ka koolipersonali turvalisuse huvides, andsid Tehnika tn. 18 sündmusele reageerinud päästjad korralduse kooli tegevust hoones mitte jätkata enne ehitusekspertiisi läbiviimist,“ sõnas Päästeameti pressiesindaja Pavel Kulikov.

 

"Ohutuse huvides hoones õppetegevus ei jätku. Ekspertiisi raames selgitame esimesel võimalusel välja õnnetuse tekkepõhjused. Kõige olulisem meie jaoks on koolilaste turvalisus," kommenteeris TTJA ehitus- ja raudteeosakonna juhataja Priit Pallu.

 

„Esmaspäevast jäävad lapsed koduõppele, kuni selguvad asenduspinnad, kuhu saame õppetegevuse suunata. Koolihoone jääb ekspertiisi ajaks suletuks, et oleks tagatud kõikide turvalisus,“ rääkis koolidirektor Ian Karell.

 

Tallinna Euroopa Kool on akrediteeritud Euroopa Kool. Selle rajas Haridus- ja Teadusministeerium 2013. aastal, et pakkuda mitmekeelset ja rahvusvahelist haridust eelkooli, algkooli ning vanema kooliastme tasemel. Koolis toimub õppetöö Euroopa Koolide õppekavade järgi ning lõpetamisel saavad õpilased Euroopa Bakalaureuse diplomi. Tallinna Euroopa Kooli pidajaks on Sihtasutus Euroopa Kool ning hoone on Riigi Kinnisvara hallata.