Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Sillamäe PPA ja Pääste ühishoone sai täna nurgakivi

Sillamäe ühishoone nurgakivi

Sillamäe ühishoone nurgakivi

Täna asetasid Sillamäe ühishoonele nurgakivi Siseministeeriumi varade, planeerimise ja tehnoloogia asekantsler Piret Lilleväli, Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin, Politsei- ja Piirivalveameti Ida prefekt Tarvo Kruup, Päästeameti Ida Päästekeskuse juht Ailar Holzmann, Sillamäe linnapea Tõnis Kalberg ning ühispakkujate esindaja OÜ Dreibau juhatuse liige Oliver Akenpärg.

Siseministeeriumi varade, planeerimise ja tehnoloogia asekantsler Piret Lilleväli avaldas heameelt uue ehitatava ühishoone osas. „Sillamäele kerkiv maja annab Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti inimestele senisest paremad töötingimused, mis edendavad asutuste omavahelist koostööd ja kohalikku julgeoleku tagamist,“ märkis ta.

Sillamäe ühishoone töötingimuste ja -keskkonna kaasajastamiseks ehitatavasse ühishoonesse kolivad Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet ning Viru Vangla Kriminaalhoolduse osakond. Hoone on planeeritud kahekorruselisena ning suletud netopindala ca 1400 m2. Hoone saab valmis septembris 2020 ning asub Sillamäe kesklinna piirkonnas, I. Pavlovi tänava ääres, mis on üks peamisi ühendusi kesklinna ja mereääre vahel.

Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin sõnas, et ühishoonetesse luuakse kaasaegne töökeskkond ning hoone on energiasäästlik. „Riigi Kinnisvara eesmärk on tagada ühishoone tulevastele kasutajatele töötingimused, mis aitavad neil keskenduda oma eesmärgile ning tegevustele,“ lisas Kusmin.

Riigi Kinnisvara kuulutas augustis 2017 välja ideekonkursi Sillamäe Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti ühishoone projekteerimiseks, projekti arhitektideks on Joel Kopli, Koit Ojaliiv ja Juhan Rohtla. Ehitustööde projekteerimise leping sõlmiti arhitektuuribürooga Kuu veebruaris 2018. Projekti kogueelarve on ca 4 miljonit eurot.  

„Mul on väga hea meel, et just Sillamäele loob riik midagi uut ja et see luuakse Sillamäe inimeste turvalisusele mõeldes. Kohalikud inimesed väärivad väga head politsei- ja päästeteenust ning Sillamäel töötavad politseinikud ja päästjad väärivad väga häid töötingimusi. Uued tingimused tõstavad meie kogukonna teenindamise taset veelgi,“ ütles Ida prefekt Tarvo Kruup.

Ehitustööde hankele laekus 3 pakkumust ning edukaks kuulutati ühispakkujad OÜ Dreibau, OÜ Arens Ehitustööd, OÜ Betoteam ja OÜ Pro Ehitus. Ehitustööde töövõtuleping sõlmiti augustis 2019. Omanikujärelevalvet teostab Tallinna Linnaehituse AS.

„Päästeameti jaoks on väga oluline inimene, meie töötaja, töötajate vaimne ja füüsiline tervis. Kaasaegne töökeskkond, paremad puhke-, õppimis- ja sportimistingimused aitavad alati kaasa, et töötajad tunneksid ennast hästi. Samuti saame uue hoonega oluliselt paremad tingimused tehnika ja varustuse hoidmiseks ja hooldamiseks. Virumaal on väga palju politsei ja pääste ühishooneid. Me saame kindlalt väita, et ühishooned on kahe asutuse vahelise koostöö suurendamise kaasaaitajaks.“

I. Pavlovi tänava äärses tiivas paikevad esimesel korrusel õppeklass, mille taga on päästeautode garaaž koos abiruumidega. Teisel korrusel on õppeklassi kohal meeskonnaruumid ning abiruumide kohal töötajate riietusruumid, jõusaal ning tehnilised ruumid. Teise korruse meeskonnaruumist ning koridorist on vaated garaaži õhuruumile.

Riigi Kinnisvaral on koostöös Siseministeeriumi, PPA ja Päästeametiga töös lisaks Sillamäe Pääste ja Politsei ühishoonele ka Pärnu sisejulgeoleku ühishoone ning Nõmme päästehoone. Valmis oleme koostöös saanud päästehooned Kihnus, Lihulas ja Vastseliinas.

Sillamäe eskiisid Kuu arhitektidelt: https://photos.app.goo.gl/szDkLrGyv4Jtje836