Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Saaremaa Gümnaasiumis on valminud fotokollaaži „Elu ätsed“

Saaremaa Gümnaasium „Elu ätsed“. Foto: Tõnu Tunnel

Saaremaa Gümnaasium „Elu ätsed“. Foto: Tõnu Tunnel

Saaremaa Gümnaasiumi hoones valmis Margus Tammiku ja Eva Undi fotokollaaži „Elu ätsed“. Suuremõõtmeline laetaies tervitab hoone südames peatrepi kohal hoonesse sisenejaid, olles lähemalt vaadeldav ka 2. korruse raamatukogust.

 

Autorid kirjeldavad valminud tööd järgmiselt:

 

Värviküllane ja detailirohke fotokollaž „Elu ätsed“  kasutab klassikalisi kompositsioonivõtteid, mille juured ulatuvad ühelt poolt maalikunsti ajalukku ning teisalt Eestile ja eriti saartele omasesse etnograafilisse pärimusse. Nii tõukub üldine idee korraga barokist ja Muhu pulmatekist. Erinevatest taimedest moodustub omalaadne elumuster, sarnane sellele, mida kujutasid pulmatekke tikkides ammuste aegade noorikud, kes lootsid tikandisse siduda kaitsvat väge ja õnne tulevikuks. Seda sama lootust hoiame ka meie – selle lae all kogetu ja kogutu annab väge ja jõudu, et õnnelikult edasi minna. Ja õnnelikult juurte juurde tagasi tulla.

 

Teose alusmaterjal pärineb Margus Tammiku 2019. aasta suvel valminud fotoprojektist, kus ta jäädvustas Lääne-Eesti floorat, tuues põhitähelepanu muidu kõrvale jäetud kraaviääre umbrohule ja tagasihoidlikele põllulilledele. Mustale taustale ja valgusvihku asetatuna avaneb nende taimede hoopis eripärane külg.

 

Konkursi võidutöö „Flora noir“ sai teostuse käigus eestikeelse nime „Elu ätsed, mille kohta saab lähemalt lugeda siit:

 https://www.rkas.ee/et/uudised/saaremaa-riigigumnaasiumi-aatriumi-lage-hakkab-ilmestama-fotokollaaz-flora-noir