Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Riigi Kinnisvara stipendiumikonkurss „Tuleviku tipud“ on avatud

Riigi Kinnisvara stipendiumikonkurss 2022

Riigi Kinnisvara stipendiumikonkurss 2022

Riigi Kinnisvara AS on 12 aasta jooksul toetanud edukaid kinnisvara- ja ehitusvaldkonna bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe tudengeid arendusstipendiumitega, millele seekord saab kandideerida 18. oktoobrini 2022.
 

Riigi Kinnisvara on toetanud valdkondlikku teadus- ja arendustegevust alates 2011. aastast enam kui poole miljoni euro ulatuses ning kinnisvara- ja ehitusvaldkonna tudengeid stipendiumitega kokku juba rohkem kui saja tuhande euroga.
 


„Riigi Kinnisvara annab oma panuse, et kinnisvara- ja ehitusvaldkonna tudengid oleksid motiveeritud oma teadmiste ja uute ideede arendamiseks ning saaksid luua nutikaid lahendusi meile olulises valdkonnas,“ sõnas Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin.
 

Tudengid on oodatud kandideerima järgmistel teemadel tehtavate uurimistöödega:
 

teadmispõhine ja digitaalne ehitus ning selle juhtimine;
hoonete keskkonnamõju ja jätkusuutlikkus;
hoonete energiatõhusus, sisekliima ja tehnosüsteemid;
kinnisvara korrashoid ja digitaliseerimine;
avaliku ruumi loomine ja kujundamine;
töökeskkonna disain
.

 

Stipendiumi suurus on bakalaureuseõppes 2000 eurot, magistriõppes 3000 eurot ja doktoriõppes 5000 eurot. Stipendium määratakse stipendiumikomisjoni poolt väljavalitud üliõpilasele ühekordselt ning makstakse välja ühes osas. Ülikoolil on õigus stipendiumist maha arvutada halduskulud kuni 10% ulatuses.
 

Stipendiumile kandideerimiseks tuleb ühendust võtta oma ülikooliga ning esitada statuudis nõutud dokumendid - motivatsioonikiri, kus taotleja põhjendab oma vastavust esitatud eeldustele, CV ning õpingutulemuste väljatrükk. Lisaks peab stipendiumile kandideerija olema valmis kohtuma Riigi Kinnisvara esindajatega, et teha 5 minutiline kaitsekõne, mille käigus tutvustatakse oma bakalaureuse-, magistri- või doktoritöö projekti. Kandideerimise tähtaeg stipendiumikonkursil on 18. oktoober 2022.
 

2021. aastal laekus konkursile 29 taotlust ning tööde üldine tase oli väga kõrge. Üliõpilaste tööd olid mitmekesised ning paljud neist puudutasid väga aktuaalseid teemasid: keskkonna- ja energiasääst, üleujutuste ja nende mõjude vähendamine, hoonete turvalisus ning kodukontori tõttu tühjaks jäävad suured büroopinnad.
 

Stipendiumikonkursil saavad osaleda Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti KunstiakadeemiaEesti MaaülikooliTallinna Ülikooli ja Tallinna Tehnikakõrgkooli üliõpilased.