Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

​​​​​​​Riigi Kinnisvara stipendiumikonkursil võidutsesid TalTechi tudengid

Riigi Kinnisvara stipendiumikonkurss 2021

Riigi Kinnisvara stipendiumikonkurss 2021

Riigi Kinnisvara on 11 aasta jooksul toetanud edukaid kinnisvara- ja ehitusvaldkonna bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe tudengeid arendusstipendiumitega „Tuleviku tipud“. Seekord jagatakse välja viis stipendiumit kogusummas 10 500 eurot.
 

Stipendiumikonkursi žürii hindas stipendiumite vääriliseks viie tudengi tööd, kellest neli on Tallinna Tehnikaülikooli tudengid ning üks stipendium määrati Eesti Kunstiakadeemia tudengile.  Ühe stipendiumi suurus on bakalaureuseõppes 1500 eurot, magistriõppes 2000 eurot ja doktoriõppes 3000 eurot. Stipendium määratakse stipendiumikomisjoni poolt väljavalitud üliõpilasele ühekordselt ning makstakse välja ühes osas.

 

„Rõõm oli tõdeda, et Riigi Kinnisvara stipendiumikonkursil osales niivõrd palju tudengeid, kelle tööde üldine tase oli väga kõrge. Üliõpilaste tööd olid mitmekesised ning paljud neist puudutasid hetkel aktuaalseid teemasid: keskkonna- ja energiasääst, üleujutuste ja nende mõjude vähendamine, hoonete turvalisus ning kodukontori tõttu tühjaks jäävad suured büroopinnad,“ sõnas Riigi Kinnisvara innovatsiooni projektijuht ja stipendiumikonkursi žürii liige Silver Ader. „Loodame, et Riigi Kinnisvara stipendiumi abil viivad üliõpilased esitatud diplomitööd edukalt lõpuni ning nii mõnelgi neist avaneb tulevikus võimalus praktiseerida oma teadmisi Riigi Kinnisvara projektides,“ lisas Ader.

 

Sel aastal pälvis bakalaureusetööde hulgast Riigi Kinnisvara stipendiumi Tallinna Tehnikaülikooli tudeng Liis Tammekand, kelle töö keskendub hoonete keskkonnamõjule ja sellega seotud energia- ning ressursitõhususele. Magistritöödega pälvisid stipendiumid Anna Krasnikova teemal „Linna sadeveesüsteemide üleujutusriski leevendamismeetmete planeerimine“, Meelis Vapper „Kergkonstruktsioonide kaitse plahvatusest tingitud ülerõhu tõttu“ Tallinna Tehnikaülikoolist ja Eneli Kleemann Eesti Kunstiakadeemiast „Tühjad kontoriruumid ja kodukontor. Lahendus ülearustele kontoripindadele tulevikus“. Doktoritööga „Uudse, kulutõhusa, poolläbipaistva ja kahepoolse päikeseelemenditehnoloogia väljaarendamisega“ pälvis stipendiumi Robert Krautmann Tallinna Tehnikaülikoolist.

 

"Meil on väga hea meel, et viiest Riigi Kinnisvara stipendiumist neli said Tehnikaülikooli tudengid," sõnas Tehnikaülikooli ettevõtlusprorektor Sven Illing. "Riigi Kinnisvara on pikaajaline ja oluline Eesti talentide toetaja ning oma sellise tulevikku vaatava tegevusega eeskujuks ettevõtetele, kes ei ole veel leidnud üles võimalust toetada tudengeid Tehnikaülikooli Arengufondi kaudu," lisas Illing, kes kureerib ülikoolis ka annetuste ja stipendiumite valdkonda.

 

Stipendiumile said kandideerida kõik bakalaureuse- või rakenduskõrgharidusõppe, inseneri- või magistriõppe ning doktoriõppe tudengid Tallinna Tehnikaülikoolist, Eesti Kunstiakadeemiast, Tallinna Tehnikakõrgkoolist, Tallinna Ülikoolist ja Eesti Maaülikoolist, kelle teadustöö suund on seotud Riigi Kinnisvara tegevuseesmärkidega.

 

Riigi Kinnisvara kui Eesti suurim kinnisvaraettevõte soovib märgata, tunnustada ja toetada uut andekat põlvkonda. Riigi Kinnisvara on toetanud valdkondlikku teadus- ja arendustegevust alates 2011. aastast enam kui poole miljoni euro ulatuses ning tudengeid stipendiumitega kokku juba rohkem kui saja tuhande euroga. Selle aasta stipendiumikonkursile laekus 29 taotlust.