Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Riigi Kinnisvara asub juhtima Tarmo Leppoja

Riigi Kinnisvara AS. Foto: Tõnu Tunnel

Riigi Kinnisvara AS. Foto: Tõnu Tunnel

Riigi Kinnisvara hakkab detsembri algusest juhtima Tarmo Leppoja, kes on varem töötanud Riigi Tugiteenuste Keskuse juhina, erinevatel ametikohtadel EASis ning erasektori konsultatsioonifirmades. Samuti on Leppoja olnud Riigi Kinnisvara nõukogu liige.

 

Riigi Kinnisvara nõukogu esimehe Kaido Padari sõnul oli valikuprotsess väga konkurentsitihe, kokku kandideeris 58 inimest. Otsus väga tugevate kandidaatide vahel langetati lõppvoorus. Juhi konkurssi aitas läbi viia personaliotsingufirma Tripod. “Tarmo puhul sai määravaks tema varasem kogemus riigisektoris, eriti just riigi tugiteenuste üles ehitamisel. Samuti tema mitmepoolne vaade, kuna ta on pidanud olema nii tellija kui täitja kingades,” ütles Padar.

 

Padar lisas, et tänab Riigi Kinnisvara senist juhti Kati Kusmini hea töö eest. „Tänan praegust juhatuse esimeest Kati Kusmini, kes vaatamata mitmetele suurtele  kriisidele, nagu koroona- või energiakriis, suutis Riigi Kinnisvara edasi arendada ja viia organisatsiooni uuele tasemele.” 

 

Riigi Kinnisvara uus juhatuse esimees Tarmo Leppoja: “Tänan nõukogu mulle osutatud usalduse eest! Riigi Kinnisvara juhtimine on äärmiselt vastutusrikas ülesanne, kuna just selle ettevõtte kanda on riigi kohalolu füüsiliselt katsutavaks muutmine paljudes Eestimaa paikades. Ootan uut väljakutset põnevusega ja loodan, et minu varasem kogemus muudab sisseelamise võimalikult sujuvaks.”

 

Leppoja on lõpetanud Eesti Kõrgema Kommertskooli (EBS) rahvusvahelise ärijuhtimise eriala 1999. aastal. 

 

Uue juhatuse esimehe volitused kehtivad neli aastat – muud lepingu- ja palgatingimused jäävad samaks võrreldes varasema juhatuse esimehe lepinguga. Uue juhatuse esimehe volitused hakkavad kehtima 6. detsembril 2023, kui lõppevad Kati Kusmini volitused juhatuse esimehena. RKASi juhatus jätkab detsembrist kaheliikmelisena ja sinna kuulub lisaks uuele juhatuse esimehele ka teine juhatuse liige Janek Lepp.