Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Paide uue komandohoone ehitus jõudis olulise vaheetapini

Paide päästekomando sarikapärja alla toomine. Foto: Margus Pahv

Paide päästekomando sarikapärja alla toomine. Foto: Margus Pahv

Paidesse rajatava päästekomando ehitus on nii kaugel, et hoone on saavutanud oma maksimaalse kõrguse. Sel puhul peeti traditsioonilist sarikapidu, et tänada ehitajaid ning tuua katuselt alla sarikapärg.

 

Paide uue komandohoone valmimise progressi on juba silmaga hästi näha. Hoonele on paigaldatud katus ja valatud põrandad, peagi saavad ette ka aknad. Samal ajal käivad hoones sees ventilatsiooni, jahutuse, elektri, vee ja kanalisatsiooni paigaldamisega seotud eritööd. Ehkki varajane talvekülma saabumine segas esialgseid tööplaane, püsib ehitus siiski graafikus.

 

Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktori Tarmo Mändmetsa sõnul on Paide komando üks kümnest spetsiaalselt päästjatele mõeldud uuest hoonekompleksist. „Tüüplahenduste järgi komandode rajamine võimaldab meil pakkuda päästjatele nende tööks kõige sobivamaid lahendusi üle Eesti. Uues hoones on kohalikel päästjatel oluliselt paremad töö- ja puhketingimused, mis toetavad neid igapäevastes väljakutsetes,” ütles Mändmets.

 

Lisaks komandohoonele rajatakse kompleksi ka harjutustorn, varjualused päästetehnikale ning tingimused selle ohutuks hooldamiseks.

 

Siseministeeriumi asekantsler Tuuli Räim rõõmustab Paide uue päästekomando hoone sarikapärja alla toomise üle väga, sest ehitus edeneb jõudsalt: „On hea meel, et uues hoones saavad päästjad jätkata töötamist kaasaegsetes ja meeskonnatööd toetavates tingimustes ning kiiremini reageerida päästesündmustele.“

 

Lääne päästekeskuse juht Heiki Soodla ütles, et Paide linnaservas asuva uue komandohoone asukoht võimaldab sündmustele reageerida kiiremini, kui varem. „Uuest hoonest saab keskuskomando, kus asub rohkem tehnikat ning uue komandohoone ehituskrunt on valitud perspektiiviga, et tulevikus mahuks siia kõrvale ka elamus- ja ohutuskeskus,“ ütles Heiki Soodla.

 

Projekti viib kohapeal ellu OÜ Fund Ehitus. „Meil on hea meel, et saame panustada Eesti siseturvalisuse suurendamisse ning et riik tegeleb komandode uuendamise ja ehitamisega ka laiemat üle Eesti. Püüame ehitusega head tempot hoida, et suve lõpuks saaksid päästjad uutesse ruumidesse kolida,” sõnas Fund Ehituse tegevjuht Reigo Marosov.

 

Hoone projekteerisid OÜ ACTO CONSULT ja GECC LP OÜ, arhitekt on Juhan Rohtla arhitektuuribüroost KUU OÜ. Komandot ehitab OÜ Fund Ehitus ning omanikujärelevalvet teostab SWECO Est OÜ.

 

Hoonekompleksi kogumaksumus on 6,2 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Sellest 1,6 miljonit kaetakse riigi süsinikukvootide müügitulust hoonete energiatõhususe parandamise toetusega.