Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Narva Vanalinna Põhikoolile otsitakse sisearhitektuurivõistlusega parimat ideekavandit

Narva Vanalinna Põhikoolil sisearhitektuurivõistlus

Narva Vanalinna Põhikoolil sisearhitektuurivõistlus

Riigi Kinnisvara kuulutas koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga välja sisearhitektuurivõistluse Narva Vanalinna Põhikooli parima ideekavandi leidmiseks.


Arhitektuurivõistluse eesmärk on valida parim sisearhitektuuri ja kasutusfunktsioonile sobivaim lahendus koolihoone rekonstrueerimiseks. Ideelahendus peab olema kõrgetasemeline, funktsionaalne ja kaasaegne õpi- ja töökeskkond, mis on energiasäästlik, rajatav optimaalsete kuludega ning ökonoomne hoone elukaare jooksul. Arhitektuurivõistluse objekt asub Narvas aadressil Kraavi 2.


Konkursi osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 20. mai 2024 kell 11.00. Riigihange „Narva vanalinna põhikooli sisearhitektuurivõistlus” on avaldatud riiklikus riigihangete registris. Hanke viitenumber on 277016.


Võistlusülesanne on kooskõlastatud Riigi Kinnisvara AS-ga, Haridus- ja Teadusministeeriumiga ning Eesti Sisearhitektide Liiduga. Võistlusülesanne on leiav SIIT.


Hanke eeldatav maksumus on ⁠553 100 eurot, millele lisandub käibemaks. Auhinnafondi suurus on kokku 32 000 eurot ning preemiad jagunevad järgmiselt: esimene koht/võitja 12 000 eurot, teine koht 9000 eurot, kolmas koht 6000 eurot ja ergutuspreemia 3000 eurot.


Kraavi 2 hoone on kultuurimälestis. 1847. aastal ostis maja keisririigi haridusministeerium ning sellest ajast kuni tänapäevani on seal paiknenud haridusasutused. Narva Vanalinna Põhikool on keelekümbluskool, kus hakkavad õppima 432 õpilast ja töötama ca 60 õpetajat. Hoone suurus on 3177m2. 


Ideekonkursi võitjaga sõlmitakse pakutud kavandi alusel hankeleping Narva vanalinna põhikooli rekonstrueerimisprojekti koostamiseks.