Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Kiviõlis avati päästjatele ja politseinikele kaasaegne siseturvalisuse hoone

Kiviöli ühishoone avamine. Foto: Marko Mumm

Kiviöli ühishoone avamine. Foto: Marko Mumm

Täna, 22. septembril avasid Päästeamet ning Politsei- ja Piirivalveamet pidulikult uue kaasaegse siseturvalisuse ühishoone Kiviõlis, mis tõstab kogu piirkonna turvalisust.

 

Siseminister Lauri Läänemetsa sõnul on kaasaegse varustuse ja ruumidega ühishoone üheks politseinike ja päästjate motivatsiooni hoidmise aluseks, et rasket ja vastutusrikast ametit pidada. „Kiviõli linn saab üle 100 aasta endale päris uue ühiskondliku hoone, seega on see märgilise tähtsusega ehitis kogu piirkonnale. Uue siseturvalisuse keskuse loomine on oluline ka kogukonna vaatest – nii saavad näiteks päästjad pakkuda kohalikele erinevaid koolitusi ning kaasata lapsi ja noori, et juba varakult õpetada erinevaid ennetustegevusi,“ sõnas Läänemets.

 

Päästeameti Ida päästekeskuse juht Ailar Holzmann peab väga oluliseks, et päästjate igapäevased töötingimused oleksid kaasaegsed. „Päästja jaoks on see teine kodu, sest ta viibib selles hoones veerandi aastast. Hea töö-, õpi- ja puhkekeskkond hoiab päästja vaimu värskena. Meie tehnika ja varustus on kallis ning töökindlus väga oluline. Tänapäevased hoidmistingimused ja hooldusvõimalused aitavad tagada tehnika töökindluse päästetöödel,“ ütles Holzmann.

 

Politsei- ja Piirivalveameti Ida prefektuuri prefekt Tarvo Kruubi sõnul on uus avatud maja väga oodatud ja vajalik. „Politseinikud väärivad kaasaegset töökeskkonda. Uus maja ja moodsad töötingimused aitavad politseil oma tööd veelgi paremini teha,” lisas prefekt.

 

Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimees Kati Kusmin avaldas heameelt, et riik investeeris läbi Riigi Kinnisvara Kiviõlis paiknevate päästjate ja politseinike töötingimuste parandamisse, kelle töö eripäraga kaasaegne, mugav ja energiatõhus hoone arvestab. Üle saja aasta esimene uus ühiskondlik hoone Kiviõlis sulandub suurepäraselt siinsesse linnaruumi. „Päästjad ja politseinikud on riigi teenistuses 24 tundi päevas, seitse päeva nädalas. Selleks peab neid toetama ka töökeskkond 24/7,” ütles Kusmin.

 

Ligi 1400 m² ühishoone projekteerisid Novarc Groupi arhitektid Martin Aunin ja Katrin Kõlu. Hoones on kaasaegsed töö-, olme- ja sportimistingimused ning ka tehnika hoiustamise ja hoolduse võimalused. Hoone ehitasid Arens Ehitustööd OÜ ja Dreibau OÜ.Ühishoone peasissepääsu juures on suuremõõduline 3D-prinditud betoonist seinapannoo „Pitser“, mille autoriteks on Eva Unt ja Margus Tammik.Hoone rajamine on oluline nii Kiviõli linna kui ka kogu Lüganuse valla jaoks, tuues vajalikud teenused kohalikele inimestele lähemale, luues turvatunde ning muutes asjaajamise lihtsamaks ja mugavamaks.