Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Kiviõli ja Kohtla-Järve siseturvalisuse ühishoonetelt toodi alla sarikapärjad

Kiviõli siseturvalisuse ühishoone sarikapärja allatoomine. Foto: Hendrik Osula

Kiviõli siseturvalisuse ühishoone sarikapärja allatoomine. Foto: Hendrik Osula

Täna, 16. detsembril oli Ida-Virumaal tähtis päev, sest lausa kaks uut pääste ja politsei ühishoonet saavutasid täiskõrguse. Selle etapi tähistamiseks toodi nii Kiviõli kui ka Kohtla-Järve ühishoonelt alla sarikapärg ning sooviti ehitajale jõudu tööde lõpetamiseks.

 

Kaasaegsete töötingimustega siseturvalisuse ühishooned alustavad Ida-Virumaal tööd 2023. aastal. Mõlemad ühishooned saavad olema kasutuses 24 tundi ja 7 päeva nädalas ning nendesse kolivad Päästeamet ning Politsei- ja Piirivalveamet. Ühishooned on planeeritud maksimaalselt kasutajate vajadusi arvestavaks, need on hea sisekliimaga, linnaruumi sobivad, kaasaegsed ja energiatõhusad.

 

Siseminister Lauri Läänemetsa sõnul on uute ühishoonete rajamine oluline, et tõhustada veelgi sünergiat ja koostööd esmareageerijate vahel. „Peame hoidma inimesi, kes meid kaitsevad – nad väärivad korralikku palka, aga ka mõistlikke töötingimusi. Need hooned pole pelgalt väljakutsete ootamiseks, vaid seal peavad olema kaasaegsed võimalused ka varustuse ja sõidukite hooldamiseks, et operatiivsõitudeks valmis olla. Väljakutsete vahelisel ajal on hoonetes tagatud täiendõppe- ja treenimisvõimalused, mis on olulised selleks, et esmareageerijad saaksid end tööks vajalikus vormis hoida. Terviklik töökeskkond soosib meeskonnatunde loomist, mis nendel elualadel on ülioluline,“ ütles siseminister. 

 

„Meie ülesanne on luua avalikule sektorile parimaid töö- ja teenuskeskkondi. Seepärast on meie südameasjaks, et päästetöötajad ja politseinikud saaksid endale kaasaegsed ning mugavad tööhooned, mis arvestavad nende töö eripära ja vajadustega. Täna on ehitaja, projektide meeskonna ning ka terve Ida-Virumaa jaoks ajalooline päev, sest saame lausa kahel ühishoone ehitusel sarikapärja alla tuua. Ühishooned juba oma nimetuse järgi nõuavad ühist tegevust, mistõttu oleme rõõmsad, et Kohtla-Järve ja Kiviõli hoonete ehitused on kulgenud heas koostöös,“ sõnas Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger.

 

„Vaatamata maailmas valitsevale olukorrale, on ehitus sujunud enam-vähem plaanipäraselt. Kiviõli ühishoone liigub ajagraafikuliselt sammuke eespool kui Kohtla-Järve. Praegu oleme Kiviõlis teostamas siseviimistlustöid ja Kohtla-Järvel lõpetame betoonitöödega. Oleme ka varasemalt ühe ühishoone ehitanud ning tänu sellele lähevad tööd lihtsamalt. Saame kasutada oma varasemat kogemust ja luua veelgi paremaid lahendusi. Siiani on olnud koostöö tellijaga väga konstruktiivne ja loodame, et see jätkub nii ehitustööde lõpuni,“ rääkis Dreibau OÜ juhatuse liige Oliver Akenpärg.

 

2023. aasta kevadel valmivate siseturvalisuse ühishoone avalike teenuste alla kuuluvad Päästeameti ennetustöö, sh koolitused ja üritused ning Politsei- ja Piirivalveameti ohvriabi, sh kriminaalhooldus. Siseturvalisuse ühishooned asuvad Kohtla-Järvel, aadressil Järveküla tee 40 ning Kiviõlis, aadressil Viru 23.

 

Kohtla-Järve ühishoone maksumus on 7,6 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Projekteerija on ConArte OÜ, arhitekt Peep Urb ning sisearhitekt Kadri Pärtelpoeg. Kiviõli ühiskoone projekti kogumaksumus on 5,1 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Meeskonda kuuluvad projekteerija Novarc Group AS, arhitekt Martin Aunin ning sisearhitekt Lauri Laisaar ja Hene-Leen Rass. Mõlema ühishoone ehitajaks on Dreibau OÜ ning omanikujärelevalvet teostab Keskkonnaprojekt OÜ.