Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Kilingi-Nõmmele rajatav päästjate ja politseinike ühishoone saavutas maksimaalse kõrguse

Kilingi-Nõmme ühishoone sarikapärja alla toomine. Foto: Margus Pahv

Kilingi-Nõmme ühishoone sarikapärja alla toomine. Foto: Margus Pahv

Täna toodi pidulikult alla sarikapärg Kilingi-Nõmmes aadressile Pärnu tn 79 kerkivalt siseturvalisuse ühishoonelt, kus asuvad tulevikus külg külje kõrval tööle kohalikud päästjad ja politseinikud. Uus kaasaegne hoone koos selle juurde rajatava õppetorni ja varjualusega parandab märkimisväärselt töö- ja puhketingimusi ning valmib juba käesoleva aasta sügisel.

 

Siseministeeriumi asekantsler Tuuli Räimele teeb Kilingi-Nõmme uue ühishoone sarikapärja alla toomine heameelt. „Hoone ehitus edeneb jõudsalt ja teeb rõõmu, et aasta lõpul valmivas kaasaegses hoones saavad piirkonna päästjad ja politseinikud jätkata töötamist meeskonnatööd paremini toetavates tingimustes.“

 

Lääne päästekeskuse juht Heiki Soodla ütles, et päästjate nõudliku töö tegemisel on hindamatu tähtsusega hea töökeskkond ja koostöö erinevate asutuste vahel. „Sisejulgeolekuasutuste teenistujad teevad igapäevaselt tihedat koostööd ning niisugused ühishooned tugevdavad ja kiirendavad asutuste vahelist suhtlemist veelgi. Kilingi-Nõmme on Lääne regioonis juba seitsmes ühishoone ning selle roll kogukonna turvatunde suurendamisel on väga olulise tähtsusega,“ lisas Soodla.

 

Pärnu politseijaoskonna juhi ülesannetes rakenduseksperdi Liina Pelbergi sõnul tagab uus maja kindlasti tänapäevased töö- ja olmetingimused nii politseinikele kui ka piirkonna abipolitseinikele. „Meil on väga hea meel, et uusi hooneid ei ehitata ainult suurematesse maakonnakeskustesse, vaid ka väiksemad piirkonnad saavad rõõmustada,“ ütles Pelberg.

 

Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Tarmo Mändmets väljendas heameelt, et Kilingi-Nõmme päästjatele ja politseinikele loodav keskkond on kaasaegne ja mugav, aga seejuures ka keskkonnasäästlik. „Kasutame siin nutikalt ära taevast alla sadavat vihmavett. Kogume selle suurde mahutisse ning seejärel taaskasutame WC-pottide loputusveena, aga ka pesumasinates,“ rääkis Mändmets, kuidas hoone loomisel siduda vajalikud lahendused kasuliku ja säästlikuga.

 

Embach Ehitus OÜ juhatuse esimehe Andres Salusaare sõnul on ehitustööd graafikus ja koostöö kõigi osapoolte vahel sujub. „Meil on hea meel, et saame luua Kilingi-Nõmme Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti töötajatele head ja kaasaegsed töötingimused ning aidata seeläbi kaasa korrakaitse ja päästevõimekuse arendamisele,“ sõnas Salusaar.

 

Kilingi-Nõmme päästjaid ja politseinike hakkavad uues ühishoones teenima päästetehnika garaaž, õppeklass, treeningtorn, korvpalliväljak ja varjualune. Puhke-, magamis-, söögi- ja pesuruumid on reageerimisaja minimeerimiseks paigutatud strateegiliselt toruliftide ja päästetehnika garaaži lähedusse.

 

Ühishoone suurus on 908 m2, treeningtorn 53 m2 ja varjualune 35 m2. Arendusprojekti maksumus on pea 5,3 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Hoone projekteeris Novarc Group AS, arhitekt on Reino Rass ja sisearhitekt Eeva Masso. Hoone ehitab Embach Ehitus OÜ, omanikujärelevalvet teostab Keskkonnaprojekt OÜ.