Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Jüri kaasaegne ja keskkonnasõbralik päästekomando saavutas täiskõrguse

Jüri päästekomando saavutas täiskõrguse. Foto: Margus Pahv.

Jüri päästekomando saavutas täiskõrguse. Foto: Margus Pahv.

Täna, 11. oktoobril toodi Jüri päästekomando hoonelt alla sarikapärg, mis tähistab ehituse esimese etapi lõppu. Üle nelja miljoni euro maksev uus kompleks valmib Rae valda 2024. aasta suvel.

 

Lisaks komandohoonele ehitatakse kinnistule päästjate jaoks ka treeningtorn ja abihoone. Praegu Assakul paikneva päästekomando töötajaid ootavad kompleksi valmimisel mugavad töötingimused, paremad tehnika ja varustuse hoiustamise võimalused ning kõrgetasemeline keskkond treeninguteks ja väljaõppeks.

 

„Uue komandohoone valmimine on märgilise tähendusega eeskätt kahel põhjusel. Piirkondliku elukeskkonna laienemisest tulenevalt on väga oluline, et pääste võimekus oleks optimaalseima paigutusega ning asuks just seal, kus abi kõige rohkem tarvis ja selle kohalejõudmine kõige kiirem. Niisamuti on oluline, et päästjatel paraneb oluliselt nende töökeskkond, mis omakorda tõstab motivatsiooni ning toetab tõhusamat väljaõppe läbiviimist,“ sõnas Harjumaa päästepiirkonna juhataja Janek Sõnum.

 

Riigi Kinnisvara ASi kinnisvaraarenduse direktori kohusetäitja Tarmo Mändmets rõõmustab, et koostöö ehitaja ja teiste partneritega sujub suurepäraselt. „Avaramad töötingimused ja päästjate igapäevastest vajadustest lähtuvalt projekteeritud ruumid tõstavad päästjate võimekust pakkuda kiiret ja kvaliteetset päästeteenust ning seeläbi kasvab ka piirkonna turvatunne,“ lisas Mändmets.

 

OÜ Fund Ehituse juht Reigo Marosovi sõnul on ehitustööd kulgenud plaanipäraselt ning täna ollakse graafikust isegi pisut ees. „Saame anda oma väikese panuse siseturvalisuse parandamisesse ehitades päästjatele kaasaegse ja mõnusa töökeskkonna,“ avaldas Marosov heameelt.

 

Varasemast komandohoonest ligi kolm korda suuremasse uude kompleksi on planeeritud päästetehnika garaažid, ruumid tehnika ja varustuse hooldamiseks ja hoiustamiseks, komando õppeklass, ennetus- ja koosolekute ruumid. Häirekellade kõlamisel tagab võimalikult kiire reageerimisaja nutikas ruumiplaneering, kus päästjate puhke-, magamis-, söögi- ja pesuruumid on paigutatud toruliftide lähedusse ja otse päästetehnika garaaži kohale.

 

Jüri päästekomando kompleks valmib 2024. aasta suvel. Komandohoone suurus on 850 m2, abihoone 273 m2 ja treeningtorn 85 m2. Projekti kogumaksumus on 4,1 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Hoone on projekteerinud Kuubik Projekt OÜ ning arhitektibürood Anu Kulbach OÜ ja InRoom OÜ. Ehitab Fund Ehitus OÜ ja omanikujärelevalvet teostab Tallinna Linnaehituse AS.