Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Jõgeva riigimajas tervitab külastajaid kunstikonkursi võidutöö „Kromaatika“

Jõgeva riigimaja "Kromaatika". Foto: Herkki Erich Merila

Jõgeva riigimaja "Kromaatika". Foto: Herkki Erich Merila

Pastelsetes toonides positiivse oluga teos kujutab fragmenti kujuteldavast ruumist, mis jätkab ja avab samas geomeetrilise struktuuri poolest Jõgeva riigimaja fuajeed. Võidutöö autoriks on  Herkki Erich Merila.

 

Autor kirjeldab valminud tööd järgmiselt:

Moodustub orgaaniline ja selgelt jälgitav jätk reaalsele ruumile, mistõttu on istuvatel ja ootavatel inimestel kerge end sinna teosesse mõelda. Teos ei valluta ruumi endale ega kehtesta oma reegleid, vaid jätkab, avab ning lisab olemasolevale. Vormid ja tähendused jõuavad inimeseni kutsuvalt, pidades teda võrdväärseks partneriks.

 

See sobib Riigimaja ideoloogiaga, kus olulisteks väärtusteks on ligipääsetavus mitte ainult füüsilises mõttes, vaid ka tähenduslikult – inimene peab tundma, et riik on tema partner ja riik ei kehtesta vägivaldselt oma norme, vaid aitab kaasa tema soovide ja unistuste täitumisele – dekonstrueeritakse hierarhiad, asendades need ambivalentsusega.

 

Antud teos tekitab vaatajas tunde, et see on paik, kus teda ei raamistata ning pole põhjust tunda ängistust või hirmu, vaid siin avanevad ruumid, temasse suhtutakse sõbralikult ning unistuste täitumine on võimalik.

 

Võidutöö kohta saab lähemalt lugeda siit: https://www.rkas.ee/et/uudised/jogeva-riigimaja-kunstikonkursi-voitis-herkki-erich-merila-teos-kromaatika

 

Jõgeva riigimaja "Kromaatika". Foto: Herkki Erich Merila