Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Elva uus Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti ühishoone sai nurgakivi

Elva PPA ja PÄ ühishoone nurgakivi. Foto: Hendrik Osula

Elva PPA ja PÄ ühishoone nurgakivi. Foto: Hendrik Osula

Täna, 4. novembril sai omale nurgakivi Elvasse Kirde tänavale rajatav uus ühishoone, mis avatakse 2023. aasta sügisel. Hoone maksumus on 7,5 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

 

Elva ühishoone valmib KUU arhitektide poolt koostatud funktsionaalse kavandi tüüplahendusena, mille raames ehitatakse üle Eesti sarnaste vajadustega pääste ja politsei ühishooneid. Nende rajamisel on eriti oluline, et tagatud oleks funktsionaalsus, materjalide ja tehnosüsteemide pikk kasutusiga. Samuti keskkonnasäästlikkus, turvalisus ning hea töökeskkond. Ruumide paigutusel on peetud oluliseks, et kõikjalt oleks tagatud 1 minuti jooksul operatiivauto väljasõit.
 

Siseminister Lauri Läänemetsa sõnul on uute ühishoonete rajamine oluline, et tõhustada veelgi sünergiat ja koostööd esmareageerijate vahel. „Peame hoidma inimesi, kes meid kaitsevad – nad väärivad korralikku palka, aga ka mõistlikke töötingimusi. Peame suutma pakkuda töötingimusi, mis meelitaks tööle uusi päästjaid ja politseinikke. Need hooned pole pelgalt operatiivsõidukite parkimiseks, vaid ka kohaks, kus leiab aset täiendav õpe, kus hoitakse end vormis, puhatakse väljakutsete vahel ning varustuse hooldamiseks ja hoidmiseks,“ ütles siseminister.

 

„Meie missioon on luua avaliku sektori töötajatele üle Eesti kaasaaegseid töökeskkondi, et igaüks saaks keskenduda oma põhitegevusele, näiteks päästmisele ja turvalisuse tagamisele. Oleme Elva ühishoone projekteerimisel silmas pidanud, et hoone oleks varustatud kaasaegsete ja tarkade tehnoloogiliste lahendustega nagu nt valgustuse ja häirete automaatika, päikesepaneelid ning kaughaldusega hooneautomaatika,“ sõnas Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin.

 

„Elva päästjate jaoks on uus päästekomando väga oluline, et õnnetuste korral veelgi kiiremini inimestele appi jõuda,“ ütles Lõuna päästekeskuse juht Margo Klaos. „Seni pidid nad väljakutsel jooksma kõigepealt kõrvalhoones asuvasse garaaži ja see oli meie jaoks juba liigne ajakulu.“ Klaos lisas, et Elvas on metsakustutuse erivõimekusega päästekomando, mistõttu peab uus hoone mahutama suurt hulka eritehnikat.

 

„Selleks, et meie inimesed saaksid olla oma tegemistes produktiivsed on kaasaegsel töökeskkonnal kahtlemata suur mõju. Uue hoone ruumid ei korva mõistagi kolleegide olulisust aga aitavad kindlasti kaasa ametnike edukatele ettevõtmistele. Vähem oluline ei ole ka fakt, et uut maja haldame tulevikus üheskoos heade kolleegidega päästeametist, mistõttu on igati paslik rõhutada, et nii me koostöös turvalisust loomegi,“ märkis Tartu politseijaoskonna juht Andrus Reimaa.

 

„KRC Ehituse meeskonnal on suur au olla sellise ühishoone ehitajaks, millel on oluline roll riigi sisejulgeoleku ja turvalisuse tagamisel. Rajatavas hoonekompleksis paranevad oluliselt politseinike ja päästjate olme-, sportimis- ja töötingimused. Siin hakkavad tööle inimesed, kes pühenduvad teiste inimeste abistamisele ning nende töö ei ole kindlasti kergete killast. Seetõttu on meil siiralt hea meel, et saame osaleda nende inimeste jaoks väga olulise, kaasaegse ja motiveeriva töökeskkonna rajamise protsessis, mis loob võimaluse pakkuda veel paremat ja kvaliteetsemat teenust Elva piirkonna kodanikele,“ kinnitas KRC Ehitus OÜ juhatuse liige ja tegevjuht Siim Kroodo.

 

Hoone tellija on Siseministeerium, projekteerija ACTO CONSULT OÜ, arhitekt ja sisearhitekt Juhan Rohtla, Kuu OÜ. Ehitaja KRC Ehitus OÜ ja omanikujärelevalvet teostab Keskkonnaprojekt OÜ.

 

Ühishoone suletud netopindala on 1817 m2. Projekti maksumus käibemaksuta on 7,5 miljonit eurot ning valmimine on planeeritud 2023. aasta sügisesse. Uus ühishoone asub Elvas aadressil Kirde 14.