Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Algas Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli õpilaskodu kunstikonkurss

Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli õpilaskodu kunstikonkurss

Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli õpilaskodu kunstikonkurss

Riigi Kinnisvara koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida parim kunstiteose ideelahendus Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli õpilaskodu fuajee seinapinnale. Kunstiteose kontseptsioon võiks sobituda muidu rangesse interjööri, olla positiivseks ning meeleolukaks tervituseks hoonesse sisenemisel ning kõnetama hoone kasutajaid.

Loodav taies peab esindama Eesti kunsti hetkeseisu ja olema sobiv ja kohane õpilaskodusse, nii oma materjalide valiku kui ka teemakäsitluse poolest. Teos võib ühendada erinevaid kunstiliike, -vorme  ja materjale, loodava taiese tehnika ja materjal on vaba.

Tallinnas Uuslinna 10 krundil asuv õpilaskodu hoone valmis 1980ndatel. 2020. aastal alustati hoone rekonstrueerimist tänapäeva vajadustele vastava õpilaskodu otstarbeks. Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool on kaasaegse õpi- ja töökeskkonnaga metalli-, ehitus-, automaatika- ja autoettevõtetele kompetentseid töötajaid ettevalmistav ametikool.

Žüriisse kuuluvad Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli õpilaskodu rekonstrueerimisprojekti autor Aita Teigar, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Mauri Gross ja Indrek Köster, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Epp Lankots ja Annika Toots, Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli kunstiõpetaja Jelena Kapparova ning hääletusõiguseta tehniline ekspert Jaanus Müller Riigi Kinnisvarast.

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 26 000 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks. Auhinnafondi suurus on kokku 1300 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 16. detsember 2020 kell 15.00. Võistlusjuhendi leiad Riigi Kinnisvara kodulehelt www.rkas.ee/hanked-ja-konkursid/kunstikonkursid.

Kunstikonkursi korraldamise kohustus tuleneb 2011. aastal jõustunud kunstiteoste tellimise seadusest, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Seadus rakendub riigi- ja avalik-õiguslikele asutustele ning riigi enamusosalusega sihtasutustele ja mittetulundusühingutele, kuid ei laiene kohalikele omavalitsustele. Kunstiteoste tellimise ülempiir on 65 000 eurot, summadele lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks.