Font size

Lineheight

Contrast

Rae riigigümnaasiumi kunstikonkurss on avatud

Rae riigigümnaasiumi eskiis. Vaade kunstiteost ootavale seinale.

Rae riigigümnaasiumi eskiis. Vaade kunstiteost ootavale seinale.

Riigi Kinnisvara koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas välja konkursi, et leida parim kunstiteose ideelahendus Rae riigigümnaasiumi aulasse.

 

Otsitav taies peab olema sobiv ning kohane riigigümnaasiumi aulasse nii oma materjalide valiku kui ka teemakäsitluse poolest. Kunstiteose temaatika võiks olla seotud hariduse, vaimse arengu ja teadmiste omandamisega ning juhinduda õppehoone kontseptsiooniga seotud märksõnadest – jätkusuutlikkus, naturaalsus ja loodussääst.

 

Teos võib ühendada erinevaid kunstiliike, -vorme ja materjale. Kavandatav taies peaks olema ajas vastupidavast väärikast materjalist või materjalidest.

Rae riigigümnaasium. Kunstiteose asukoht.
Rae riigigümnaasium. Vaade kunstiteost ootavale seinale.

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 26. aprill 2023 kell 15.00.

 

Käimasolevate kunstikonkursside võistlusjuhendid leiab Riigi Kinnisvara kodulehelt https://www.rkas.ee/et/hanked-ja-konkursid/kunstikonkursid.

 

Plaanitav kunstiteos on planeeritud Rae riigigümnaasiumi aula läänepoolsele ristkihtliimpuidust seinale. Taiese paiknemisala kõrgus on kuni 7,57 meetrit ning laius 7,79 meetrit. Kunstiteosele broneeritud seina vahetuslähedusse jääb õpilasesinduse klaassein. Soovi korral võib kaaluda ka kunstiteose jätkumist klaasseinal, sellisel juhul pikeneb taiese paiknemiseala 13 meetri pikkuseks. Kogu paiknemisala ei pea taiesega täitma, kuid loodav kunstiteos peab olema nähtav ja mõjus.

 

Kunstikonkursi žüriisse kuuluvad žürii esimees Rae riigigümnaasiumi õppehoone sisearhitekt Raili Paling, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Jaan Elken ja Merike Hallik, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Karin Paulus ja Carl-Dag Lige ning Rae Gümnaasiumi direktor Sirje Kautsaar. Lisaks osalevad žürii töös hääletusõiguseta ekspertidena Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse projektijuht Aleksei Romanjuk ja Haridus- ja Teadusministeeriumi riigivara valitsemise valdkonna juht Indrek Riisaar.

 

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 110 000 eurot, millele lisandub käibemaks. Auhinnafondi suurus teisele ja kolmandale kohale on kokku 5500 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.

Rae riigigümnaaasiumi eskiis.
Rae riigigümnaaasiumi eskiis.

Rae riigigümnaasiumi koolihoone on projekteerinud KOKO Arhitektid OÜ. Rajatav koolihoone hakkab paiknema Harjumaal, Rae vallas, Jüri alevikus, aadressil Aruküla tee 22. Hoone netopind on 4357 ruutmeetrit, koolihoone on mõeldud kuni 540 õpilasele ja kuni 54 õpetajale.

 

2011. aastal jõustus kunstiteoste tellimise seadus, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Kunstiteoste hinna ülempiir on alates 2021. aastast 110 000 eurot.

 

Lae alla:

Rae riigigümnaasiumi kunstikonkursi võistlusjuhend

Rae riigigümnaasiumi kunstikonkursi võistlusjuhendi lisad

Rae riigigümnaasiumi kunstikonkursi selgitused I