Font size

Lineheight

Contrast

Algas ideekonkurss Politsei- ja Piirivalveameti kompleksi arendamiseks Tallinnas

Politsei- ja Piirivalveameti kompleks Tallinnas.

Politsei- ja Piirivalveameti kompleks Tallinnas.

Riigi Kinnisvara kuulutas välja konkursi, et leida parim lahendus Politsei- ja Piirivalveameti kompleksil hoonestuse ja väliruumi rajamiseks.


Tallinnas Rahumäe tee 6 / Tervise 20 aadressil asub Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) kasutuses olev kompleks, millele otsitakse ideekonkursiga uut kaasaegset ilmet. 
 

Konkursi eesmärk on leida lahendus hoonestuse ja väliruumi rajamiseks ning määrata olulisemad arhitektuuritingimused hoonete kavandamiseks. Osalejatel tuleb välja pakkuda terviklik idee haljastuseks, hoonete paiknemiseks ja nende vahel liiklemiseks, aga ka parkimiseks. 
 

Konkursi võidutöö lahendus saab aluseks edasisele detailplaneeringu koostamisele.
 

„Hea ja kvaliteetne linnaruum on inimestele saanud üha olulisemaks. Linn ei tähenda enam ainult suuri maju, vaid aina rohkem pannakse rõhku ka hooneid ümbritsevale keskkonnale – et seal oleks meeldiv olla ning see arvestaks inimestega. Just seda eesmärki peame silmas ka PPA kompleksi puhul. Ideede pakkujatel tuleb kvartali kujundamisel arvestada ka politsei funktsionaalse töökeskkonna vajadustega,“ ütles Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Tarmo Mändmets
 

Kaasaegne ja roheline linnakvartal arendatakse välja järk-järgult. Tulevikus paiknevad seal hooned Politsei- ja Piirivalveameti erinevatele üksustele. Samuti plaanitakse sinna rajada uus PPA peamaja.
 

Konkursi esimeses voorus saavad võistlusest huvitatud arhitektuuribürood esitada hiljemalt 15. märtsiks osalemissoovi koos portfoolioga seni tehtud töödest. Seejärel valib võistluse žürii portfooliote põhjal välja viis arhitektuuribürood, kes saavad teises voorus võimaluse esitada oma kavandid. Võistlustööde esitamise tähtaeg on 10. juuni 2024. 
 

Konkursi auhinnafond on kokku 60 000 eurot. Konkursi tingimused on välja töötatud koostöös Eesti Arhitektide Liiduga.
 

Lisainfo ja võistlusülesanne on leitav siit: http://www.arhliit.ee/arhitektuurivoistlused/sise/rahumae_PPA_planeering/