Font size

Lineheight

Contrast

Vastavatud Rae Gümnaasium ootab sügisest õppijaid

Rae riigigümnaasiumi avamine. Foto: Hendrik Osula.

Rae riigigümnaasiumi avamine. Foto: Hendrik Osula.

Täna, 20. veebruaril avati ametlikult Rae vallas asuv riigigümnaasium, kus sügisel asuvad õppima 540 õpilast ning tööle 60 õpetajat.


Haridus- ja teadusminister Kristina Kallase sõnul on tegemist 27. riigigümnaasiumiga, mis on Euroopa Liidu kaasfinantseerimisel tehtud investeering Eesti haridusse. „Koolimaja hoone omab hariduses väga olulist rolli, see on keskkond, kus õpilased igapäevaselt õpivad ning mis mõjutab õppimise võimalusi ja erinevate koostöövormide kasutamist. Koolihoonele on 21. sajandi nüüdisaegsest õpikäsitusest tulenevalt teised ootused kui varasemalt,“ nentis minister kooli avamisüritusel.

 

Koolijuht Sirje Kautsaare sõnul on maja täitnud tema nägemuse õpikeskkonnast. „Hoone on soe, valge, avar, mis omakorda toetab vaimset keskkonda - avatud, hooliv ja partnerlusele suunatud. Toetudes loodud füüsilisele õpikeskkonnale, julgeme võtta vastu väljakutse pakkuda noortele töömaailma valikainete kimpe, milles on kindel osa inseneerial ja ei unusta seejuures ära inimeseks olemise poolt,” tutvustas koolijuht õppe sisu.

 

Rae Gümnaasiumisse avatakse vastuvõtt märtsis ja õppetöö algab 1. septembril. Senise Jüri Gümnaasiumi õpilased saavad jätkata õppetööd Rae Gümnaasiumis ning kool jätkab põhikooliosaga. Kooli hüüdlause on: "Arene. Üllata. Korda. Naudi." Gümnaasiumi õpikeskkond võimaldab integreerida kaasaegseid tehnoloogiaid ja praktilisi õppemeetodeid. Fookuses hakatakse hoidma individuaalset lähenemist iga õpilase arengule ning pakkuma mitmekesiseid õppeaineid, mis toetavad nii akadeemilisi kui ka praktilisi oskusi.

 

„Viimastel aastatel on Riigi Kinnisvara koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga tugevasti panustanud kaasaegsete ja õpikäsitlusi toetavate koolikeskkondade loomisesse üle Eesti. Oleme avanud mitmed uued koolihooned nii Tallinnas, Narvas kui nüüd ka Rae vallas. Uute jätkusuutlike ja nutikate koolihoonete rajamisega loome paremat tulevikku, kus õpilased saavad omandada uusi teadmisi ja kogemusi ning neil on õppimiseks keskkond, mis inspireerib," sõnas Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Tarmo Mändmets.

 

Rae Gümnaasium asub Jüri alevikus aadressil Aruküla tee 22. Koolihoonel on kolm maapealset ja üks maa-alune korrus, mille juurde kuuluvad välitegevusalad sportimiseks ja õppimiseks, juurdepääsu- ja liikumisteed, autoparkla koos elektriautode laadimise võimalusega ning rattaparkla kuni 195 jalgrattale. Õppehoone suletud netopind on ca 4356m².

 

Õppehoone ja kooli kõrval paikneva vastavatud Rae spordihoone arhitektuuribürooks oli KOKO Arhitektid OÜ koosseisus Andrus Kõresaar, Raivo Kotov, Lembit-Kaur Stöör, Martin Tago, Xenia Angela Sooniste, Eleriin Tekko, Liis Lindvere ning Lilian Männikust. Gümnaasiumi projekt: arhitektid Martin Tago, Lembit-Kaur Stöör ja Raivo Kotov; sisearhitektid Raili Paling, Kadri Kaldam ja Liis Lindvere; maastikuarhitektid Eleriin Tekko, Elina Koel ja Katri Soonberg.

 

Hoone avatud alal ilutseb Jenny Grönholmi ja Jass Kaselaane skulpturaalse vormikäsitlusega elevandi reljeef „Lihtsuses peitub jõud“. Ehitajaks oli Merko Ehitus AS.

 

Rae riigigümnaasiumi ehituslepingu maksumus on 14,3 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitust rahastati riigieelarvest ja Euroopa Liidu toetusmeetmest „Gümnaasiumivõrgu korrastamine perioodil 2014-2020“.  Lisaks uuele koolimajale said õpilased ja kohalikud vallaelanikud endale värske spordihoone Talli tn 2 Jüri alevikus, mille ehitust rahastas Rae vald.