Font size

Lineheight

Contrast

Narva Eesti gümnaasiumi ja põhikooli õpilased said uue koolimaja

Narva Eesti gümnaasiumi ja põhikooli avamine. Foto: Marko Mumm

Narva Eesti gümnaasiumi ja põhikooli avamine. Foto: Marko Mumm

Narva linnas aadressil Hariduse 3 vastavatud koolimaja on olemuselt eestikeelne hariduslinnak, millesse kuuluvad eesti õppekeelega põhikool ja keelekümbluspõhikool ning lisaks sellele eestikeelset õpet pakkuv gümnaasium. Ligi 18 miljonit eurot maksnud hoones hakkab haridust omandama 360 noort.

 

Haridus- ja teadusministri Kristina Kallase sõnul on uue koolimaja ehituse taga laiem eesmärk pakkuda rohkematele õpilastele kõrgetasemelist eestikeelset haridust õppimist soodustavas ja inspireerivas keskkonnas. „Täna avame küll uue õppehoone, mis valmis Euroopa Liidu struktuurivahendite toel, kuid majast tähtsam on siiski sisu - haridus, mida siin antakse ning inimesed – kooli õpetajad ja õpilased. Soovin haridususku kooliperele jõudu eestikeelse hariduse edendamisel ja kiiret sisseelamist!“

 

Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Tarmo Leppoja väljendas heameelt, et Narva linnapilt on saanud täiendust moodsa koolimaja näol, mis on valmis teenima kohalikku kogukonda. „Teadagi veedavad õpilased ning õpetajad koolis pikki päevi ja on oluline, et kõigil oleks koolis hea olla. Õpikeskkond peab soodustama noorte tahet õppida ja kasvatama uudishimu maailmas toimuva vastu. Loodetavasti rõõmustavad ka õpetajad, kes saavad jagada teadmisi kaasaegsetes ruumides ja tunnid seeläbi huvitavamaks muuta,“ lisas Leppoja.

 

„Eesti põhikool ja gümnaasium Narvas on saanud endale uue hoone, mis õhkab oma arhitektuurilt soojust ja kodutunnet. Meie asi on nüüd vorm ja sisu kokku sulatada nii, et kõigil maja asukatel – nii õpilastel kui ka õpetajatel oleks siin arenguks parimad võimalused. Täname arhitekte, disainereid ja teisi maja loojaid ning võtame suure vastutustunde ning energiaga ohjad nüüd enda kätte!“ rõõmustas Narva Eesti Gümnaasiumi koolijuht Irene Käosaar.

 

Nordlin Ehitus OÜ juhatuse esimehe Ülo Older rõõmustas, et ligi poolteist aastat kestnud ehitustööd, millesse panustas päevas keskmiselt 150 töölist, on jõudnud võiduka lõpuni ning valminud on suurepärane hoonete kompleks Narva õpilastele.

 

Uue Narva Eesti riigigümnaasiumi ja põhikooli õppehoone on liidetud vanima säilitatava hooneosa külge. Uus ja rekonstrueeritav osa eraldati teineteisest klaasfassaadist trepikojaga. Igaüks, kes sammud uude koolimajja seab, mõistab kui erilise õppekeskkonnaga on tegu – kõrgete lagedega valgusküllased klassiruumid, kaasaegsed võimalused laborikatsete tegemiseks ning ühtse kogukonnana toimimist soodustav ruumiplaneering.

 

Tulenevalt protsendikunsti seadusest ilmestab kooli liikuma ja suhtlema kutsuvat sisehoovi Ihan Toomiku skulptuur „Arenguhüpped“.

 

Koolimaja suurus on 4948 m2. Arendusprojekti maksumus oli 18,3 miljonit eurot ilma käibemaksuta, mida rahastati Euroopa Regionaalarengu Fondist ja riigieelarvest. Hoone on projekteerinud 3+1 arhitektuuribüroo, arhitektid Markus Kaasik, Karin Harkmaa ja Jana Pärn. Sisearhitektid on T43 arhitektid Ahti Grünberg, Tõnis Kalve ja Mari-Liis Sõber. Maastikuarhitektuuri teostaja on Lootusprojekt. Hoone ehitas OÜ Nordlin Ehitus ja omanikujärelevalvet teostas Keskkonnaprojekt OÜ.

 

Ida-Virumaale kerkis möödunud aastal ka teine koolihoone – Narva Gümnaasium, mis paikneb A. Puškini tänaval. Ligi 13,9 miljonit eurot maksnud hariduskompleksi on projekteerinud Salto arhitektuuribüroo.