Font size

Lineheight

Contrast

Riigikohus otsib kunstikonkursiga skulptuuri

Riigikohus otsib kunstikonkursiga skulptuuri

Riigikohus otsib kunstikonkursiga skulptuuri

Riigi Kinnisvara AS koostöös Riigikohtuga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida sobivaim kunstiteose ideelahendus Riigikohtu aatriumisse, aadressiga Lossi 17, Tartu.



Otsitav kunstiteos võiks lähtuda Riigikohtu arhitektuursest ja sisearhitektuursest lahendusest, mis kätkeb eneses nii ajaloolist kui tänapäevast lähenemist. Riigikohtu kahte ajaloolist hoonet ühendav klaaskatusega aatrium vajab ruumilist aktsenti – skulptuuri, mis peab väljendama Eesti Vabariigi Riigikohtu kui kõrgeima kohtuinstantsi olemust, selle väärikat ajalugu ning haakuma kontseptsioonilt kohtu tegevusvaldkonnast tulenevate ühiskondlike seostega.



Žüriisse kuuluvad Riigikohtu hoone sisearhitekt Aivar Oja, Riigikohtu esindaja Ülle Kitsik, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Gea Sibola Hansen ja Art Allmägi, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Tiiu Talvistu ja Tiiu Parbus. Hääletusõiguseta ekspertidena osalevad žürii töös Riigi Kinnisvara esindaja Margus Männo ja Riigikohtu hoone sisearhitekt Henriko  Heinoja.



Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 65 000 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks. Auhinnafondi suurus on kokku 975 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.



Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 7. juuni 2019 kell 12.00.

Võistlusjuhendi leiad Riigi Kinnisvara kodulehelt 
www.rkas.ee/hanked-ja-konkursid/kunstikonkursid

 

Kunstikonkursi korraldamise kohustus tuleneb 2011. aastal jõustunud kunstiteoste tellimise seadusest, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Seadus rakendub riigi- ja avalik-õiguslikele asutustele ning riigi enamusosalusega sihtasutustele ja mittetulundusühingutele, kuid ei laiene kohalikele omavalitsustele. Kunstiteoste tellimise ülempiir on 65 000 eurot, summadele lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks.