Font size

Lineheight

Contrast

Viljandi kaasaegne ja energiasäästlik päästekomando jõudis ehitusega täiskõrguseni

Viljandi päästekomando sarikapärja alla toomine. Foto: Margus Pahv

Viljandi päästekomando sarikapärja alla toomine. Foto: Margus Pahv

Täna, 14. juunil võeti alla sarikapärg Viljandi päästekomando hoonelt. Viis miljonit eurot maksev Päästeameti komandohoone valmib 2023. aasta lõpus.

 

Viljandi komandohoone hakkab päästemeeskonnale pakkuma mugavaid töötingimusi, kaasaegset töökeskkonda ning tehnika ja varustuse paremaid hoiustamise ja hooldamise võimalusi. Hoone on projekteeritud energiasäästlikuks ning päästjate praegustele vajadustele sobivaks.

 

„Viljandlaste päästekomando inimestega kohtudes jääb alati sisse hea ja kindel tunne – nad teevad oma tööd hingega ja panustavad kogukonda laiemalt kui ainult päästevõimekus. Vanas ja väsinud komandohoones olid päästjad püsti pannud näiteks ennetustoa, et lastele juba varases eas tuleohutuse põhitõdesid õpetada. Selline pühendumus jääb meelde. Olen veendunud, et uus ja moodne hoone vaid tõstab Viljandi komando indu piirkonna turvalisusesse panustada ning igas vanuses huvilised saavad endiselt ka koolitatud,“ sõnas siseminister Lauri Läänemets.

 

"Päästjate töö on üks kõige raskemaid ametikohti ühiskonnas. Nende töö eeldab kiiret otsustusvõimet, oskust säilitada rahu ja keskenduda keerulistes olukordades ning füüsilist vastupidavust. Viljandi komando on Eestis juba seitsmes päästehoone, mille ehitame parimate lahendustega spetsiaalselt päästekomandodele loodud tüüpprojekti alusel. Ehitades kaasaegseid ja energiasäästlikke päästekomandosid, saame anda tuntava panuse Eesti turvalisusesse. Riigi Kinnisvara ülesanne ja soov on  tagada avalikule sektorile kvaliteetsed töö-, õpi- ja teeninduskeskkonnad,“ rääkis Riigi Kinnisvara kinnisvara projektidirektor Indrek Henk.

 

„Päästeamet ei loo kunagi Eesti elanike turvalisust üksi, vaid üksnes koostöös teistega,“ ütles Lõuna päästekeskuse Viljandi-Valgamaa päästepiirkonna juhataja Alor Kasepõld. „Viljandi uue päästekomando valmimisel on meie partneriteks eeskätt ehitajad ja rõõm on selle üle, et ehitus on jõudmas järgmisse etappi ning aina lähemale lõpptulemusele.“ Kasepõld lisas, et uues kaasaegsete töötingimustega komandos saab päästjatel olema lihtsam reageerimiseks valmisolekut tagada, päästetöid harjutada ja ennetustööd teha, mis omakorda kasvatab kogu piirkonna turvalisust,“ lisas Kasepõld.

 

„Meil on hea meel, et saame luua Viljandi Päästeameti komando töötajatele head ja kaasaegsed töötingimused ning aidata seeläbi kaasa päästevõimekuse arendamisele. Lisaks saab Viljandi linnaruum ühe ilusa hoone võrra rikkamaks. Ehitustööd kulgevad vastavalt kokkulepitud ajagraafikule. Koostöö Riigi Kinnisvara AS-i ja Päästeametiga on hea ja konstruktiivne. Valminud hoone anname tellijale üle detsembris 2023,“ kinnitas Embach Ehitus OÜ juhatuse esimees Andres Salusaar.

 

Päästehoonesse on planeeritud päästetehnika garaažid, komando õppeklass, ennetus- ja koosolekute ruumid. Võimalikult kiireks reageerimiseks on päästjate poolt enim kasutuses olevad ruumid ehk puhke-, magamis-, söögi- ja pesuruumid paigutatud toruliftide lähedusse ja otse päästetehnika garaaži kohale.

 

Päästjad saavad endale ka head sportimisvõimalused – komando juurde ehitatakse välijõusaal, korvpalliplats ja jooksurajaga õppetorn. Lisaks hakkab hoonet ühest küljest ümbritsema jalakäijatele avatud kaunis park koos istepinkidega. Pargist komandoni luuakse ligipääsuvõimalus ka vaegliikujatele ja -nägijatele.

 

Arendusprojekti kogumaksumus on ligi 5 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Projekti meeskonda kuuluvad projekteerija ACTO Consult OÜ, GECC LP OÜ ja KUU OÜ. Peaprojekteerija on Aare Asber ning hoone arhitekt on Juhan Rohtla. Tellija on Siseministeerium, päästekomandot ehitab Embach Ehitus OÜ ning omanikujärelevalvet teostab Keskkonnaprojekt OÜ.