Font size

Lineheight

Contrast

Viru vangla siselasketiiru ehitus on jõudnud poole peale

Viru vangla lasketiiru hoone sarikapärja allatoomine. Foto: Marko Mumm

Viru vangla lasketiiru hoone sarikapärja allatoomine. Foto: Marko Mumm

Täna, 12. mail toodi Jõhvis uuelt Viru vangla lasketiiru hoonelt alla sarikapärg, millega tähistati ehituses maksimaalse kõrguse saavutamist. 2,5 miljonit maksev siselasketiir koos parklaga valmib Jõhvis 2023. aasta sügisel.

 

Täiskõrguse saavutanud siselasketiir paikneb eraldiseisva hoonena olemasoleva Viru avavangla kõrval. Hoones saavad vanglaametnikud ning ka teised Ida-Virumaa sisejulgeoleku töötajad hakata oma tööks vajalikku relva väljaõpet tegema ning käia oskusi lihvimas.

 

„Nii nagu lasketiiruski tuleb märgi laskmiseks täpselt sihtida, peame seda tegema ka kõigis oma tegevustes, et kriminaalpoliitikat tervikuna õiges suunas arendada ja märki tabada. Meile on oluline, et vanglasse jõuaks võimalikult vähe inimesi, sest vangla ei kasvata kedagi ümber, küll aga teeb seda vanglaametnike ja kriminaalhooldajate sihipärane ning teadlik suunamine ja toetamine,“ võttis justiitsminister Kalle Laanet kokku laiema pildi kõigist kriminaalpoliitika ja vanglateenistuse arengutest.

 

„Vanglateenistus peab oluliseks oma inimeste oskuste arendamist ja väljaõppe toetamist, mis eeldab kaasaegseid töötingimusi. Viru vanglal on Ida-Virumaa piirkonnale ja ühiskonnale laiemalt palju väärtuslikku pakkuda. Toetame õigusrikkujaid tavaellu naasmisel, mis muudab omakorda ühiskonna turvalisemaks. Teisalt pakume suure sisejulgeolekuasutusena piirkonnas sadu töökohti ja atraktiivseid karjäärivõimalusi,“ rääkis vanglateenistuse juht Rait Kuuse vangla olulisusest ja mõjust.„Riigi Kinnisvara ülesanne on luua avalikule sektorile parimaid töö-, teenus- ja õpikeskkondi. Meil on väga hea meel, et vanglaametnikele treenimisvõimalusi pakkuva siselasketiiru ehitustöödega on jõutud tänaseks poole peale. Soovime head koostöö jätku ja ehitajale jõudu tööde lõpetamiseks,“ sõnas Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger.

 

„Seni on ehitus sujunud plaanipäraselt. Raskem etapp, mis sisaldab juba rohkem lasketiirule spetsiifilist ehitustööd, on alles ees. Tööd käivad praegu täie hooga ja pingutame, et teine pool ehitusest püsiks graafikus,“ rääkis Revin Grupp OÜ eelarvestusjuht Mikk Jalak.

 

Hoone ehitatakse kahekorruselisena. Esimesel korrusele tulevad siselasketiir, relvaladu, inventari- ja puhastusruumid. Samuti koolitusklass ja tehnilised ruumid. Teisel korrusel tulevad riietus-, pesemis-, ja puhkeruumid, ventilatsiooniruum ning varustuse ladu.

 

Viru vangla koos ümbritseva alaga võtab enda alla 16 hektarit ja hooned 31 198 m2. Ehitatava siselasketiiru suletud netopind on 544 m2. Lasketiiru on kavandatud laskmisharjutuste võimalused kaugustelt 5 – 25 meetrit. Lisaks lasketiirule ja vajalike tehnovõrkude rajamisele võetakse ette ka parkla laiendamise ehitustööd - parklasse plaanitakse 44 autokohta.

 

Kogu arendusprojekti maksumus on ligikaudu 2,5 miljonit, millele lisandub käibemaks. Lasketiiru ja parkla tellija on Justiitsministeerium, ehitaja REVIN GRUPP OÜ, projekteerijad Novarc Group AS ja OÜ EMP A&I. Arhitektid on Inge Sirkel-Suviste ja Pia Tasa-Aunin ning omanikujärelevalvet teostab IB Telora OÜ.

 

Galerii sündmusest asub siin: https://photos.app.goo.gl/ypZsyPVCRv6z21aGA