Font size

Lineheight

Contrast

Elva ühishoone ehitus on jõudnud poole peale

Elva ühishoone sarikapära allatoomine. Foto: Hendrik Osula

Elva ühishoone sarikapära allatoomine. Foto: Hendrik Osula

Täna, 17. veebruaril toodi uuelt Elva Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti ühishoonelt alla sarikapärg, millega tähistati hoone maksimaalse kõrguse saavutamist. 7,5 miljonit eurot maksvasse ühishoonesse kolitakse sisse 2023. aasta sügisel.

 

Varem asusid Elvas siseturvalisusega tegelevad asutused eraldi majades, kuid sel aastal valmib linnas politsei ja pääste ühine hoonete kompleks. Uude ühishoonesse ehitatakse lisaks teenistusruumidele õppeklassid, meeskonnaruumid, jõusaal, sõidukite garaaž ja abiruumid. Peahoone kõrvale rajatakse veel laoruumidega abihoone, lõuna regiooni voolikuhooldus, erisündmuste päästekonteinerid ning päästjate õppetorn.

 

Siseminister Lauri Läänemetsa sõnul on oluline, et uued ühishooned suudaks pakkuda häid töötingimusi, aga samas ka vajalikke ruume ja võimalusi enesearenduseks, treeninguteks ning lõõgastumiseks pikkade vahetuste ajal. „Elva uus ühishoone tagab meie tublidele päästjatele ja politseinikele kaasaegsed võimalused ning vajalikud ruumid varustuse ning sõidukite hooldamiseks ja hoidmiseks. Töötingimuste tagamise kõrval loovad uued hooned ka head eeldused meeskonnatunde ja koostöö tekkimisele. Uue ühishoone ning selle lisahoone võimalused pole olulised pelgalt Elva, vaid laiemalt terve piirkonna turvalisuse tõstmiseks,“ ütles siseminister Läänemets.

 

„Elva linna kerkiv ühishoone on järgmine hea tõestus edukast koostööst. Riigi Kinnisvara ülesanne on luua parimaid töö- ja teenuskeskkondi, tagada, et uues hoones saaksid päästetöötajad ja politseinikud endale kaasaegsed ning nende töö eripära ja vajadustega arvestavad tööruumid. Seda kõike ei saaks me teha ilma heade partneriteta. 2023. aastal valmib üle Eesti kokku viis siseturvalisusega tegelevat hoonet, nende seas ka Elva ühishoone, mis on tänaseks saavutanud oma täiskõrguse,“ sõnas Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger.

 

KRC Ehitus OÜ juhatuse liige ja tegevjuht Siim Kroodo rääkis: „Kaasaegse ja nutikate erilahendustega hoonete kompleksi ehitamine on meie meeskonnale suur väljakutse, mis nõuab kõikidelt osapooltelt suurt pühendumist ja konstruktiivset koostööd. Ehitustöödega oleme planeeritud graafikus ning heas koostöös oleme jõudnud hoonete jaoks olulise verstapostini. Olen kindel, et kõik osapooled pingutavad sama tublilt lõpuni, et juba suve lõpus saaksime edukalt anda tellijale üle hoonete kompleksi, mis oluliselt parandab päästjate ja politseinike töötingimuste kvaliteeti.“

 

Kirde tänav 14 aadressile valmiv ühishoone peab mahutama suurt hulka siseturvalisusega seotud eritehnikat. Kogu kompleksi suletud netopind on 1817 m2, sinna alla lähevad peahoone, abihoone ja õppetorn. Ühishoone saab olema kasutuses 24 tundi ja 7 päeva nädalas. Kogu kompleksi ehitamisel on tähtsal kohal kaasaegsed töötingimused ja funktsionaalsed ruumilahendused ehk ruumide paigutusel on peetud oluliseks, et kõikjalt oleks tagatud ühe minuti jooksul operatiivauto väljasõit.

 

Arendusprojekti maksumus on 7,5 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Hoone tellija on Siseministeerium ning ehitaja KRC Ehitus OÜ. Elva ühishoone autoriteks on KUU arhitektid Joel Kopli, Koit Ojaliiv ja Juhan Rohtla. Projekteerija on ACTO CONSULT OÜ ning omanikujärelevalvet teostab Keskkonnaprojekt OÜ.

 

Sündmuse galerii asub siin: https://photos.app.goo.gl/ZEw2rwG1r9aiYQpNA