Font size

Lineheight

Contrast

Pärnu riigimaja aadressil Roheline 64 otsib kolme kunstiteost

Pärnu riigimaja kunstikonkurss

Pärnu riigimaja kunstikonkurss

Riigi Kinnisvara kuulutas välja Pärnu riigimaja kunstikonkursi, et leida parimad kunstiteose ideelahendused rekonstrueeritava riigimaja seintele. Riigimaja asub Pärnus, aadressil Roheline 64.

 

Loodavad taiesed hakkavad paiknema klientide ooteala seinal ning selle juures oleva koridori seinal. Otsitavad ideelahendused võiksid sobituda riigimaja interjööriga ja luua positiivse ning meeleoluka tervituse riigimajja saabujale. Otsitavad kolm taiest võiksid omavahel kanda läbivat ideed ning moodustada seeria, mille võimalikud märksõnad võiksid olla: keskkonnahoid; loodus; ilm ja kliima; keskkonnaprobleemid ja säästev areng. Loodavate taieste materjal ja tehnika on vaba. Kunstiteose valmimistähtaeg on 2023. aasta sügis.

 

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 15. märts 2023 kell 15:00.

 

Taiese paiknemisala Pärnu riigimajas
Taiese paiknemisala Pärnu riigimajas

Riigimajade eesmärk on riigiasutuste erinevad teenused kokku tuua ühte või paari valdkondlikku hoonesse, mis tähendab, et tulevikus puudub inimesel vajadus mööda linna seigelda ning leida aega erinevate asutustega suhtlemiseks. Töötaja jaoks on riigimaja kaasaegne ja ühine töökeskkond ning koostööala. Kliendi või külalise jaoks on riigimaja koht, kus on kerge ajada ametiasju.

 

2023. aastal valmiv riigimaja läbib täieliku sisearhitektuurse ja arhitektuurse rekonstruktsiooni arhitektuuribüroo Kuressaare Kommunaalprojekti lahenduste järgi. Algselt 1981. aastal ehitatud hoonele lisatakse juurde üks korrus ning suur nõupidamiste saal. Uus sisearhitektuurne lahendus pakub inspireerivat töökeskkonda, toetab ametite ja osakondade vahelist sünergiat.

 

Žüriisse kuuluvad Pärnu riigimaja Roheline 64 rekonstrueerimisprojekti autor Andrus Kilumets, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Andres Koort ja Kadri Toom ning Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Linda Lainvoo  ja Triin Ojari, Riigi Kinnisvara esindaja Kärt Vabrit ja hääletusõiguseta tehniline ekspert Rebeka Solveig Veltson.

 

Taiese paiknemisalad Pärnu riigimajas
Taieste paiknemisalad Pärnu riigimajas

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 50 200 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks. Preemiafondi suurus on kokku 2510 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.2011. aastal jõustus kunstiteoste tellimise seadus, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Kunstiteoste hinna ülempiir on alates 2021. aastast 110 000 eurot.

 

Lae alla:

Pärnu riigimaja Roheline 64 kunstikonkursi võistlusjuhend

Pärnu riigimaja Roheline 64 kunstikonkursi võistlusjuhendi lisad

Pärnu riigimaja Roheline 64 kunstikonkursi selgitused I