Font size

Lineheight

Contrast

Riigi Kinnisvara kuulutas välja Rakvere riigigümnaasiumi kunstikonkursi

Rakvere riigigümnaasium linnulennult

Rakvere riigigümnaasium linnulennult

Riigi Kinnisvara koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas välja konkursi, et leida parim kunstiteose ideelahendus Rakvere riigigümnaasiumi uue hoone esisele väljakule.

 

Kunstikonkursi raames otsitakse ümbruskonda rikastavat, kaasaegse vormikeelega skulpturaalseid või installatiivseid lahendusi. Otsitav ideelahendus peab olema sobiv ja kohane ümbritseva keskkonnaga, gümnaasiumihoonega nii oma materjalide valiku kui ka teemakäsitluse poolest. Loodav kunstiteos võiks olla mahuline ning kõikidest külgedest vaadeldav. Teos võib ühendada erinevaid kunstiliike, -vorme, tehnikaid ja materjale, olema vastupidavatest ja  väärikatest materjalidest.Kunstiteose asukoht on planeeritud Rakvere riigigümnaasiumi hoone peasissepääsu kõrval asuvale platsile. Tegemist on mitmest küljest vaadeldava asukohaga – kunstiteosele avaneb vaade nii kooli klaasfassaadiga söögialalt, väliõppeks mõeldud suurelt astmestikult, mille kõrval asuvad lipumastid, kui ka suurelt pargialalt. Taiesele on broneeritud ala mõõtudega 9,3 x 10,1 x 14,6 m. Vajadusel võib kunstiteos laieneda etteantud alast välja, kuid säilima peaksid 5 m laiused läbipääsukoridorid läbipääsud fassaadi ja lipumastide ees. Teose kõrgus võib olla kuni 5 m. Kunstiteos võiks olla pimedal ajal maitsekalt valgustatud.Kunstikonkursi osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 09. märts 2022 kell 15.00. Käimasolevate kunstikonkursside võistlusjuhendid on kättesaadavad Riigi Kinnisvara kodulehelt: https://www.rkas.ee/hanked-ja-konkursid/kunstikonkursid

 

Žüriisse kuuluvad žürii esimees arhitekt Ralf Lõoke, Rakvere riigigümnaasiumi koolijuht Liisa Puusepp, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Mari-Liis Tammi, Art Allmägi ning Rakvere linnaarhitekt Angeelika Pärna, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Linda Lainvoo ja Gregor Taul ning hääletusõiguseta ekspertidena osalevad žürii töös  Muinsuskaitseameti Lääne-Virumaa nõunik Kadri Lepik, Rakvere riigigümnaasiumi õppejuht Mihkel Kangur ja Urmas Kuslap Riigi Kinnisvarast.

 

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 75 100 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks. Auhinnafondi suurus on kokku 3755 eurot (5% hangitava kunsti maksumusest). Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.Kunstiteose valmimist rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ning riigieelarvelistest vahenditest.

Rakvere riigigümnaasiumi uue hoone on projekteerinud Salto arhitektuuribüroo. Rajatav gümnaasiumihoone on paviljonlik, hoone keskosa on kavandatud võimalikult õhukese ja läbipaistvana, et läbi siseruumi tekiks visuaalne seos tulevase väljakuga hoone idaküljel  ja olemasoleva pargi vahel hoone lääneküljel. Hoone välisfassaadi viimistlusena kasutatakse termotöödeldud saarepuidust voodrilauda. Hoone keskosas loovad samm-sammult läbipaistvuse kõrged mustade alumiiniumprofiilidega ja erineva laiuse ning rütmiga klaasfassaadid. Sokliosa on projekteeritud naturaalsetest betoonpaneelidest, mis ühilduvad sujuvalt hoonet ümbritseva kalasabamustris laotud Kartano kivisillutisega.

 

2011. aastal jõustus kunstiteoste tellimise seadus, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Kunstiteoste hinna ülempiir on alates käesolevast aastast 110 000 eurot.

 

Lae alla:

Rakvere riigigümnaasiumi kunstikonkursi võistlusjuhend

Rakvere riigigümnaasiumi kunstikonkursi võistlusjuhendi lisad