Font size

Lineheight

Contrast

Konverentsil „Mõttemuutjad“ võetakse fookusesse tark ja jätkusuutlik ehitus

Mõttemuutjad 2021

Mõttemuutjad 2021

Juba teist korda Riigi Kinnisvara poolt korraldatav kinnisvara- ja innovatsioonikonverents „Mõttemuutjad“ toimub tänavu 4. novembril veebis. Konverentsil arutletakse, kuidas lähitulevikus uusi hooneid ehitada ja testida nii, et nende tehnosüsteemid oleksid võimelised kriisisituatsioonis edukalt vastu pidama ja tagama inimeste ohutuse parimal moel.

 

Kinnisvara- ja innovatsioonikonverentsil „Mõttemuutjad 2021“ jagavad oma mõtteid ning ideid kinnisvarasektori tippeksperdid üle maailma. Tänavusel konverentsil on teemadeks rohevaade, hoonete toimivuskatsetused ja tehnoloogia, tark töökeskkondade kavandamine, säästlikud ja jätkusuutlikud ehitused ning muud ehitus- ja kinnisvaraalased teemad, millest üks olulisim on arutelu, kuidas jõuda Eestis uute hoonete vastuvõtmisel järgmisele tasemele.

 

„Uute hoonete vastuvõtmine peaks tänapäeval olema väga hästi ja metoodiliselt läbimõeldud, sest hooned on tehniliselt keerukad ning selles peavad koos töötama paljud automatiseeritud süsteemid. Alates 2018. aastast on Riigi Kinnisvara läbi viinud uute hoonete komplekskatsetusi, et enne hoone ülevõtmist veenduda kõikide süsteemide toimivuses. Oleme avastanud palju vigu, mis näitab selgelt, et see küsimus on vaja suurde pilti tõsta,“ sõnas Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger.

 

Millised on nelja aasta jooksul saadud kogemused ja mida on nendest õpitud? Kuidas pakkuda töötajatele parimaid töökeskkondi ja -tingimusi jätkusuutlikult? Miks on hoonete tehnilisel vastuvõtmisel vaja kaasata vastava pädevusega insenere? Milline on aga selles vallas Põhja-Ameerika 20 viimase aasta praktika või kuidas asetuvad masinloetavad infomudelid hoonete elukaarele? Nendel ja paljudel teistel põnevatel teemadel jagavad rahvusvahelisi kogemusi ja mõtteid valdkonna tipptegijad:

 

Ryan S. Lean – President, Building Commissioning Association, USAst;

Juha Lemström – Ettevõtte sotsiaalse vastutuse ja kvaliteedi direktor, Senate Properties, Soomest;

Steen Sunesen – Peaarhitekt ja BIM grupi juht, Statsbygg, Norrast;

Maija Patjas – Rahvusvaheliste suhete juht, Rapal, Soomest.

 

Parimaid teadmisi jagavad konverentsil ka mitmed Eesti spetsialistid. Konverentsipäev on jagatud nelja peamise teema vahel: töökeskkonna kavandamine, jätkusuutlik ehitamine, hoonete toimivus ja andmekasutus ning kinnisvarakeskkond aastal 2031. Vestlusringis võtavad eestkõnelejatena sõna Indrek Allmann Arhitektuuribüroost Pluss, Kaamos Kinnisvara tegevjuht Taimo Murer, tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ehituse valdkonna asekantsler Jüri Rass, Enefit Connect juhatuse esimees Jaanus Tiisvend ja Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger.

 

Konverentsi ajakava, esinejate tutvustused ja registreerimisvormi leiab konverentsi veebilehelt: https://rkaskonverents.ee/

 

Päeva modereerib ajakirjanik Urmas Vaino. Konverents on kõigile registreerunutele tasuta ning jälgitav veebiülekandena. Konverents on hiljem järelevaadatav.

 

Riigi Kinnisvara eesmärk on heaperemehelikult arendada ja hoida riigi kinnisvara, kasvatades selle väärtust. Kinnisvaraarenduse ja -haldusega tegeleva ettevõtte missiooniks on toetada riigi arengut, tagades ehitatavates hoonetes kvaliteetne tegevus- ja töökeskkond. 2021. aasta on Riigi Kinnisvara jaoks juubeliaasta kui tähistame oma 20. tegevusaastat. „Mõttemuutjad“ on Riigi Kinnisvara ellu kutsutud konverents, eesmärgiga jagada parimaid praktikaid oma valdkonna spetsialistidelt.