Font size

Lineheight

Contrast

Valminud on Luua Metsanduskooli kunstikonkursi võidutöö „Inimloomus”

Vahram Muradyan ja Svetlana Bogomolova puutrükitehnikas taies „Inimloomus”

Vahram Muradyan ja Svetlana Bogomolova puutrükitehnikas taies „Inimloomus”

Võidutööks valiti Vahram Muradyan ja Svetlana Bogomolova puutrükitehnikas taies „Inimloomus”. Luua Metsanduskooli õpilaskodu kunstikonkurss osutus väga populaarseks, kus žürii tegi valiku 47 töö hulgast.

 

210 x 152 cm suurusega puutrükitehnikas graafiline taies teostati puuvillapaberile ja kaeti kaitsva muuseumiklaasiga.

"Inimloomus" Foto: Vahram Muradyan

 

Autorid kirjeldavad valminud tööd järgmiselt:

„Inimloomus“ mõtestab looduse ja inimese vahelist ühisosa. Ühest küljest ärgitab teos mõtlema ökosüsteemist kui inimese ja looduse läbipõimunud kooslusest – nendevahelisest ühisosast, mille iga osis on küll ainulaadne, kuid mitte sõltumatult eraldiseisev. Teisest küljest võib vaataja leida end mõtlemas nii inimese poolt loodusesse kui looduse poolt inimestesse jäetud jälgede üle.

Ühes vanimas trükitehnikas vormistatud kaasaegse pildikeelega graafiline taies lisab ajaloolisesse hoonesse mõtteainest pakkuva, kuid samas diskreetse sõnumi inimese ja looduse ühisusest. Unikaalne muster, mille on loonud teose pinnal kattuvad trükikihid värvide ja tekstuuride segunemisel, on üllatuslik ning kordumatu – nagu ka inimese ja looduse vaheline suhe.

 

Vahram Muradyan on Armeeniast pärit Tartus elav illustraator ja graafik. Tema töid on avaldatud lisaks Eesti kultuuriajakirjandusele muu hulgas Financial Timesis, The New York Timesis, Newsweekis, The Wall Street Journalis ja Adweekis. Muradyan on omandanud Jerevani Riiklikus Arhitektuuri ja Ehituse Ülikoolis arhitektuuri eriala ning on Tartu Kunstnike Liidu ja Art Directors Club New York liige.

 

Svetlana Bogomolova on Venemaalt pärit Tartus elav kunstnik. Bogomolova on pärast Peterburi Riikliku Ülikooli teoreetilise keeleteaduse eriala omandamist lõpetanud ka Tartu Kõrgema Kunstikooli. Tartu Kaubamaja katusel asub Svetlana Bogomolova ja Vahram Muradyani hiiglaslik monumentaalteos „Linnamets”, mis on nähtav ainult õhust ja Google’i kaardirakendusest.

 

Võidutöö kohta saab lähemalt lugeda siit:

https://www.rkas.ee/et/uudised/luua-metsanduskooli-opilaskodu-kunstikonkursi-voidutooks-puutrukitehnikas-taies-inimloomus