Font size

Lineheight

Contrast

Muusika- ja Balletikool MUBA sai nurgakivi

Muusika- ja Balletikooli nurgakivi. Foto: André Altjõe

Muusika- ja Balletikooli nurgakivi. Foto: André Altjõe

Täna pandi pidulikult nurgakivi Tallinnasse kerkivale Muusika- ja Balletikoolile, kus hakkavad kõrgetasemelist muusika- ja tantsuharidust saama Tallinna Muusikakeskkooli, Tallinna Balletikooli ja Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli õpilased. Uus ühendkool alustab tegevust järgmise aasta 1. septembril.

 

Koolile asetasid nurgakivi Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Kristi Vinter-Nemvalts, Riigi Kinnisvara AS juhatuse esimees Kati Kusmin, Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Ivo Volkov ja kooli direktor Timo Steiner.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Kristi Vinter-Nemvaltsi sõnul on suur rõõm asetada nurgakivi hoonele, kus peagi saavad muusika- ja tantsuhuvilised õpilased omandada kooliharidust ning tegeleda oma meelisharrastusega. „Valmib kaasaegne, spetsiaalselt muusika ja tantsuõppe eripära arvesse võttev maja. Usun, et uus õppekeskkond saab olema innustuseks ja inspiratsiooniks kogu kooliperele,“ tõdes Vinter-Nemvalts.

 

Loodava hoone pindala on 23 860 m2, mis jaguneb nelja maapealse ja ühe maa-aluse korruse vahel. Hoonesse on planeeritud õppesaalid, stuudio, palju väikeseid muusika erialaklasse, üldharidusklassid ja spordikeskus. Kooli sisearhitektuuril on kaks kontseptsiooni – avalik ja kooli pool. Enamik avalikke funktsioone kandvaid ruume, nagu kontserdisaalid, auditooriumid, raamatukogu, kohvik ja ujula, aga ka kõik suuremate pillidega muusikaõppeklassid, asuvad esimesel korrusel.

 

Riigi Kinnisvara AS juhatuse esimehe Kati Kusmini sõnul on uue ühendkooli näol tegemist unikaalse hoonega, kus hoone funktsioonid on hajutatud krundi äärtesse ning selle keskele tekib ainulaadne avatud aed. „Maja on projekteeritud nii, et õpilastel oleks mugav seal liikuda ning õppekeskkond oleks loominguliseks tööks sobiv. Hoone keskel olev vaikne ja rahulik aed annab võimaluse sügavaks mõtisklemiseks otse kesklinna südames,“ ütles Kusmin.

 

Hoone läänetiivas paiknevad lisaks saalidele ja auditooriumitele balleti harjutussaalid ning administratiivsed ruumid.

Muusika erialaklassid paiknevad kahes külgtiivas ning üldharidusklaasid hoone idatiivas. Klasside vahel paikevad koridori liigendavad puhkenurgad avanevad siseaeda. Hoone lõunatiiva viimasel korrusel asuvad ka ühiselamu magamistoad. Maa-alusel korrusel hakkab asuma salvestusstuudio, mis vajab ühtlasi nii massiivset kandekonstruktsiooni kui ka suletud perimeetrit.

 

„Tänane sündmus on nagu kolmkõla. Kolm Tallinna väga head muusika- ja tantsuvalla kooli saavad pärast pikka ootamist kaasaegsed ruumid ja liituvad muusika- ja balletikooliks ehk MUBA-ks. On väga hea meel, et mitu korda viiruse tõttu edasilükkunud nurgakivisündmus toimub päeval, mil kool saab esitleda ka oma värsket logo, mille on loonud Mart Anderson ja mis kannab sama saladust, nagu muusika- ja tantsukunstid isegi,“ kommenteeris kooli direktor Timo Steiner.

 

Tallinna Muusika- ja Balletikooli hoone on projekteerinud arhitektuuribürood Atelier Thomas Pucher ja 3+1 arhitektid. Sisearhitektuuri autoriteks on T43 sisearhitektid ja maastikuarhitektuurse lahenduse on loonud TajuRuum. Uue Muusika- ja Balletikooli ehitab valmis AS Merko Ehitus Eesti. Hoone siseaeda „Vaikuse aed“ sobiva kunstiteose leidmiseks korraldas Riigi Kinnisvara vastavalt kunstiteoste tellimise seadusele konkursi, et muuta avalik ruum esteetilisemaks. Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 110 000 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaks. 

 

Tallinna Muusika- ja Balletikooli hoone rajamist toetatakse riigieelarvelistest vahenditest ning Euroopa Regionaalarengu Fondist.