Font size

Lineheight

Contrast

Mustamäe riigigümnaasiumi õppehoone otsib hankega peatöövõtjad

Mustamäe riigigümnaasium otsib peatöövõtjat

Mustamäe riigigümnaasium otsib peatöövõtjat

Riigi Kinnisvara otsib hankega Tallinna Mustamäe (Akadeemia tee) riigigümnaasiumi õppehoone ehituse peatöövõtjat. Aadressil Akadeemia tee 25 asuv tulevane koolimaja alustab tegevust 2022. aasta 1. septembril.

Tallinnasse rajatava riigigümnaasiumi eesmärk lisaks kvaliteetse gümnaasiumihariduse andmisele on populariseerida ka loodus- ja täppisteadusi, infotehnoloogiat ja ettevõtlikkust.

Koolihoone netopinnaks on koos võimlaga ca 8066 m2. Õpilasi 1080, õpetajaid ning muud personali 120. Teises etapis on ette nähtud laiendus esimese etappi toetavate ruumidega, millega koos suletud brutopind 16 000 m2. Gümnaasiumi ehitust ja sisustust rahastatakse Euroopa Liidu vahenditest.

Riigi Kinnisvara, Haridus- ja Teadusministeerium ja Eesti Arhitektide Liit korraldasid Mustamäe riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi (Akadeemia tee 25), mille võitis Arhitekt Must ideekavandiga „Kuppelmaastik“. Ideekavandi autorid on Alvin Järving, Ott Alver, Mari Rass, Jõnn Sooniste, Katrin Vilberg ning Lisett Laurimäe. Mustamäe riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi žüriisse kuulusid esimees Indrek Riisaar Haridus- ja Teadusministeeriumist ning liikmetena Tallinna Linnaplaneerimisameti arhitekt Paco-Ernest Ulman, Eesti Arhitektide Liidu arhitektid Reet Valk, Rasmus Tamme ja Margus Maiste.

Fotod võidutöö ideekavandist (Arhitekt Must

Mustamäe riigigümnaasiumi hanke pakkumuste esitamise tähtaeg on 4. juuni 2021 kell 11.00. Hankedokumendid on leitavad riigihangete registris https://riigihanked.riik.ee/ viitenumbriga 235842.