Font size

Lineheight

Contrast

Narva kordonis valmis teenistuskoerte uus eluhoone ja harjutusväljak

Narva kennelihoone on valmis

Narva kennelihoone on valmis

Aasta alguses sai Narva kordonis valmis uus kennelihoone ja koerte treening- ja harjutusväljak, tänu millele paranesid oluliselt teenistuskoerte elu- ja treeningtingimused.

Narva kordoni koerajuhi Erika Nurga sõnul ei saa uut hoonet vanaga võrrelda. „Koerte elutingimused ja treenimisvõimalused on oluliselt paranenud. Kui varasemalt tuli koeraboksi jagada mõne teise koeraga, siis nüüd on igal koeral oma koht. Samuti on uues hoones sees soe vesi ning ruumid on soojustatud," ütles Erika. Koerajuht lisas, et ka koerajuhid said paremad töötingimused - hoones on mitu avarat töökabinetti ning ka veterinaarruum.

Riigi Kinnisvara projektijuht Urmas Kuslap sõnas, et Riigi Kinnisvaral ei ole varasemast kuigi palju kogemust kennelihoonetega. "Sellest hoolimata projekt õnnestus ning küsimused lahendati koos ehitusmeeskonnaga edukalt. Täna küll avamisüritust korraldada ei ole võimalik viiruse leviku tõttu, siis kõige olulisem on see, et teenistuskoerad on kolinud oma uude elu- ja treeninghoonesse," lisas Kuslap. 

Narva kordoni juhil Raivo Metsmal on hea meel, et hoone sai kokkulepitud ajaks valmis ja tänaseks koerad on juba sisse kolinud. "Teenistuskoerad pole ainult töövahendid, vaid meie täieõiguslikud kolleegid. Nad on meile suureks abiks kadunud inimeste otsingutel ja narkootikumide leidmisel. Seepärast väärivad nad elamist kõige mugavamates tingimustes." Raivo sõnul on uues hoones kõik tingimused selleks, et koerad saaksid puhata ja taastuda pärast töövahetust. „Piltlikult öeldes võib seda hoonet nimetada koerte luksushotelliks, kus hoolitsetakse mitte ainult neljakäpalise kolleegi puhkuse eest, vaid ka nende tervise ja hea füüsilise vormi eest," ütles Narva kordoni juht.

Valminud majas, mille projekteerimine algas 2018. aasta augustis, on 22 ruumi kogupindalaga 177 m2. Hoone kõrvale on rajatud mitmekesiste elementidega varustatud treening- ja harjutusväljak.
Kennelihoone peaprojekteerija on Kuubik Projekt OÜ, selle arhitekt on Anu Kulbach ja peatöövõtja on OÜ Scandec Ehitus.