Font size

Lineheight

Contrast

Riia tn büroohoones on valmis saanud Rait Präätsa pannoo "Maja"

Riia tn büroohoones on valmis saanud Rait Präätsa pannoo "Maja"

Riia tn büroohoones on valmis saanud Rait Präätsa pannoo "Maja"

Riigi Kinnisvara korraldatud Riia tn 15 büroohoone kunstikonkursi 27 kavandist valiti võitjaks klaasikunstnik Rait Präätsa pannoo „Maja“. Tänaseks on kunstiteos valmis ning oma asukohale paigutatud.  

Klaasist ja keraamikast võidutöö „Maja“ on mitmekihiline süntees maalist ja reljeefist, mis võimaldab nii detailirohket lähivaadet kui mõjuvat kaugvaadet. Žürii hinnangul on värvirõõmus pannoo kõnekas mitmel tasandil, suhestudes vaimukalt ja veenvalt maja funktsiooni ja kasutajatega. Oma positiivse ja värske lähenemisega kujutab teos „Maja“ ühiskonna ja inimeste mitmekesisust.
 

Maja

Maja

Riia 15 Tartu administratiivhoone fassaad esindab 1960.-1970. aastate moodsat esindusarhitektuuri. Hoone iseloomulikuks tunnuseks on välisseina vertikaalsed eenduvad liigendava funktsiooniga ehisribad, graniit-pesukrohvist seinapinnad ning laiad suure keskmise klaasiga aknad. 

Klaasikunstnik Rait Präätsa käekirja on iseloomustatud väga tabavalt – kasutab klaasi joonistamiseks nagu paberit, maalimiseks nagu lõuendit ja vormib seda kui skulptuuri. Kolmemõõtmelised jutustused on kui klaasi vangistatud maailmad. Kunstnikult on arvukalt isikunäitusi ja osalemisi suurnäitustel Eestis ja väljaspool ning mitmed väga tuntud tööd avalikus ruumis, mille suurepäraste näidetena on Niguliste kiriku vitraažaknad ja Rahvusraamatukogu roosaken.
 

Maja

Maja