Piusa piirivalvekordon

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja Nordecon AS sõlmisid 2015. aasta veebruaris lepingu Piusa piirivalvekordoni ehitamiseks. Tööde käigus lammutatakse olemasolev amortiseerunud kordonihoone ning ehitatakse selle asemel uus.

Piusa kordonihoone rajamisel võetakse arvesse ümbruskonnale iseloomulikku arhitektuuri ning tuuakse olemasolevasse arhitektoonikasse kaasaegset lahendust. Hoone välisarhitektuuri eesmärgiks on maksimaalselt sobituda olemasolevasse keskkonda.

Kolmekorruselise peahoone ja abihoonete suurus kokku on enam kui 2500 ruutmeetrit. Hoonestu arhitekt on Magnar Meinart, ehitusprojekti on koostanud AS Amhold.

Tegu on olulise investeeringuga Eesti-Vene piirijoonel, mis on suunatud turvalisuse parandamiseks Euroopa Liidu ja NATO välispiiril. Piusa kordon saab muuhulgas olema oluliseks baasiks ka piirivalve eriüksusele.

Uue piirivalvekordoni rajamine läheb kokku maksma ligikaudu 4,6 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitustööd on kavas lõpetada 2016. aasta kevadel.Piusa kordoni eskiis